Karga ile olan dostluğu görenleri şaşırtıyor

Esenler'de bir otopark işletmecisi hayatını kurtardığı karga yavrusu ile görenleri şaşırtan bir dostluk yaşıyor. Mahallenin neşesi olan Abdi adlı karga ile kahveye dahi beraber gidiyor, otoparkındaki arabaları birlikte yıkıyor. O anlar ise böyle kaydedildi.

Esenler’de otopark işletmecisi Mustafa Yıldırım hayatını kurtardığı karga yavrusu Abdi ile dostluğu başladı. İşletmeci Yıldırım, mahallenin maskotu olan Abdi ile kahveye beraber gidip arabayı birlikte yıkıyor.

Esenler’de 8 Temmuz Cuma günü otopark işletmecisi Mustafa Yıldırım kedinin ağzındayken hayatını kurtardığı ve ‘Abdi’ ismini verdiği karga ile dostluğu başladı. Yavru karga Abdi’nin yaralarını saran Mustafa Yıldırım, iyileştikten sonra kargayı doğasına bırakmak istedi. ‘Abdi’ ismini taktığı karga uçtuktan sonra gitmek istemeyip işletmeci Yıldırım’ın omzuna yeniden kondu.

Otoparkta araba yıkarken, çay ocağına giderken sahibin yanından ayrılmayan Abdi ile Mustafa Yıldırım’ın dostlukları her geçen gün artmaya başladı.

"O BİZDEN BİRİ OLDU"

Abdi'ye her geçen gün daha da alıştığını ifade eden Mustafa Yıldırım, "Ufak tefek yaralarını sardım kendisine güveni geldi salalım doğasına karışsın istedim. Uçtu karşı tarafa gitti kalktı yine omuza geldi, Abdi git dedim gitmiyor, araba yıkarken yanımıza geliyor, komşu yediriyor. Derken Abdi bizden biri oldu çay ocağına gidiyoruz masadan şeker, kaşık almalar, bu şekilde Abdi omuzumda. Bundan sonra Abdi’yi sahiplendik” şeklinde konuştu.