Mersin'de otomobil sürücüsünün yaptığı dikkatsizlik motosikletliyi ağır yaraladı

Mersin'de yol kenarına park ettiği otomobilinin kapısını kontrolsüz bir şekilde açan sürücü, kapısını yoldan geçen motosikletliye çarptı. Çarpmanın etkisi ile yere savrulan motosiklet sürücüsü başka bir otomobilin altına girerken o anları izleyenler ise yapılan bu dikkatsizliğe inanamadı.

Dikkatsiz açılan kapı motosiklet sürücüsünü ağır yaraladı.

Dün gerçekleşen olay Mersin-Antalya D400 karayolunda gerçekleşti. İddialara göre aracını karayolunun sağ tarafına park eden sürücü Murat A., inmek için aracının kapısını hızlı bir şekilde açtı. Bu esnada da o yoldan geçen motosiklet sürücüsü Hasan İpek, dikkatsiz otomobil sürücüsünün kapısını hızlı bir şekilde açmasından dolayı otomobilin kapısıyla çarpıştı.

YERE DÜŞÜNCE BAŞKA BİR OTOMOBİLİN ALTINDA KALDI

İpek olayın ardından dengesini kaybederek yere düştü ve Mehmet Ş. idaresindeki bir otomobilin altında kaldı. Çevredekilerin olayı fark etmesi ile herkes seferber olurken ağır yaralanan İpek ise olay yerine sevk edilen ambulans ile devlet hastanesine kaldırıldı ve yapılan ilk müdahalelerinin ardından Mersin Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Kaza anı ise bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Güvenlik kamerası görüntülerinde yolun kenarında bulunan aracın sürücüsünün, kapısını açmasıyla motosiklet sürücüsünü yere düşürmesi ve yoldan geçen başka bir otomobilin altına girdiği görülüyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken o anlar ise böyle kaydedildi.