Back To Top
Evsiz yaşlı adam yardım bekliyor

Evsiz yaşlı adam yardım bekliyor

Evsiz yaşlı adam yardım bekliyor
- A +

Kars’ta yaşayan 62 yaşındaki evsiz vatandaş Dünyamalı Günebakan, kendisine yardım eli uzatılmasını istedi

İl merkezine bağlı Sukapı Mahallesi’nde ikamet eden ve ara işlerde çalışan Dünyamalı Günebakan, 20 yıl önce eşinden ayrıldı. Uzun süre gecekondularda yaşam mücadelesi veren Dünyamalı Günebakan, hastalandıktan sonra çalışamaz oldu. Mahalle sakinleri ve duyarlı vatandaşların yardımıyla ayakta duran Günebakan, Sukapı Mahallesi’nde bulunan gecekonduların yıkılmasıyla birlikte sokakta kaldı. Evliya Cami bahçesinde ağaç altında uyuyan yaşlı adam, cami cemaati tarafından derme çatma bir eski bir binaya yerleştirildi. Elektrikleri bulunmayan odada eski bir yatak üzerinde uyuyan ve dışarıda kalmaktan kurtulan 62 yaşındaki Dünyamalı Günebakan’ın tek isteği ise kalan ömrünü sıcak bir yuvada geçirmek.

Sokakta kalan vatandaşı işyerinin üzerinde bulunan atıl durumdaki yere yerleştiren Zafer Kartaş, “Camiden çıktım, ağacın altında birisini gördüm. Yaklaştım, vatandaşı gördüm. Soğuktu, acıdım, aldım getirdim. Açtı, yemek yedirdim. 3 gündür burada kalıyor. Ama burada da kış geliyor. Bu böyle kalırsa kışın bir yerde donar” dedi.

KARS/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN