Back To Top
Kars Belediyesi Modern Hayvan Kliniği’nin temellerini attı

Kars Belediyesi Modern Hayvan Kliniği’nin temellerini attı

Kars Belediyesi Modern Hayvan Kliniği’nin temellerini attı
- A +

Kars Belediye Başkanlığı’nca sokak hayvanları için Modern Hayvan Kliniği’nin temeli atıldı

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’nın girişimleriyle özellikle sokak hayvanlarının daha iyi ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için Modern Hayvan Kliniği’nin projese hazırlanan yapımına başlandı. Hayvan Barınağı’nın da içerisinde olacağı proje hayata geçirildiğinde sokak hayvanlarının her türlü bakımları daha sağlıklı ortamda yapılacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Hayvan Kliniğimizin inşaatına başladık, İnşaatımız tamamlandıktan sonra Hayvan Barınağı’nın duvarlarının bakım onarımı ve zemine kilit parke taş döşenip temizliği yapıldıktan sonra; Hayvanlarımızın sağlık sorunlarını gidermek adına veteriner medikal cihazlar kullanılacak. Paraziter ve Viral hastalıklar, sindirim ve solunum sistemi hastalıkları, üriner ve jinekolojik hastalıklar, deri, göz, kulak, ağız ve diş sağlığı ile acil müdahale gerektiren durumların tedavisi yapılacak” dedi.

KARS/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN