Back To Top
Kars’ta köy içi yolları bitirilerek hizmete açılıyor

Kars’ta köy içi yolları bitirilerek hizmete açılıyor

Kars’ta köy içi yolları bitirilerek hizmete açılıyor
- A +

Kars’ta, KÖYDES Projesi kapsamında 4 köy de kilit parke taşı yapım çalışmaları tamamlandı

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi ödeneğinin iller ve ilçeler bazında dağılımına, kullandırılmasına, izlenmesine ve denetimine ilişkin usul ve esaslar hakkında karar gereğince tahsis edilen 2019 yılı KÖYDES ödenekleri kapsamında Kars merkeze bağlı 4 köyde yapılan köy içi kilit parke taşı yollar bitirilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Köy yollarının kalite ve standartlarının yükseltilmesi amacıyla Kars Merkeze bağlı Küçükboğatepe, Kocabahçe, Başkaya ve Hasçiftlik köylerinde kilit parke taşı ile döşendi. 4 köyde toplamda 24 bin 700 metrekare kilit parke taşı yol yapıldı. Köy içi yolları yapılan vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirerek, Vali Türker Öksüz’e teşekkür ettiler.

Öte yandan 2019 yılı KÖYDES Projesi kapsamında köy içi kilit parke yol yapım çalışmaları devam eden 9 köyde, çalışmalar kısa sürede bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.

KARS/İHAX

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN