28.03.2020  11:25
SON GÜNCELLEME: 
28.03.2020  11:28
KAYNAK: 
İSTANBUL/AA

Kartal Belediyesinden evlerinde kalan vatandaşlara bandolu konser

Kartal Belediyesi, Türkiye’yi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (corona virus) salgınından korunmak amacıyla 'evde kal' çağrısına uyan vatandaşlar için mahallelerde bandolu konser verdi.

+
-

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bando takımı tarafından 10 farklı mahallede verilen mini konsere, vatandaşlar da evlerinin balkonlarından ıslık ve alkışlarıyla destek verdi.

Etkinlik sırasında Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de üzerinde "Komşun İçin Evde Kal", "Yaşlıları Koru, Evde Kal" yazılı dövizler taşıdı.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, bando takımı sırasıyla Kordonboyu, Cevizli, Soğanlık, Uğur Mumcu, Gümüşpınar, Hürriyet, Topselvi, Çavuşoğlu, Karlıktepe ve Atalar mahallelerinde sevilen şarkıları çaldı.

'TÜM KOMŞULARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, "Kartal Belediyesi olarak bu zorlu süreçte komşularımızın sağlığı için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. 'Evde kal' çağrımıza uyan tüm komşularımıza teşekkür ediyorum. Bu mini konserimizle onların moral ve motivasyonunu biraz olsun artırdıysak ne mutlu bize. Evde kalmayıp çalışmak zorunda olan başta sağlık çalışanları ve belediye çalışanları olmak üzere tüm emekçilerimize de teşekkürlerimi buradan iletmek istiyorum, fedakarlıkları hiçbir zaman unutulmayacak." ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
Bu kez Herekol darbesi!
Takı töreni ve tebrikleşme yasak
Hiçbir can güvenliği yok
Bagaja izin yok
Asıl 'itiraf' bu
Bitlis'te 3 terörist etkisiz hale getirildi
Adana'da silahlı kavgada 2 kişi yaralandı