09.07.2020  17:41
SON GÜNCELLEME: 
10.07.2020  04:08
KAYNAK: 
KARAR.COM

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ''çoklu baro'' açıklaması: İlk gün Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "çoklu baro" yasasının geçmesi durumunda Resmi Gazete'de yayımlandığı ilk gün Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını açıkladı.

+
-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin gündemindeki "çoklu baro" teklifiyle ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu yasanın onaylanması durumunda Resmi Gazete'de yayımlandığı ilk gün Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Bütün belediye başkanları özveriyle çalıştılar. Belediye çalışanlarına da yürekten teşekkür ederim. Sorunlar var, aşılması gerekiyor. Hiçbir belediye başkanı önüne çıkan engelden ötürü şikayet etmedi. Koşullar ne olursa olsun sorunu çözeceksiniz demiştim. Onlar da ellerinden geleni yaptılar." dedi.

"ANAYASA MAHKEMESİ'NE BAŞVURACAĞIZ"

Çoklu baro düzenlemesiyle ilgili de konuşan CHP Lideri, "Düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlandığı gün biz Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağız. Üniter yapının kalbine sokulan bir hançerdir. Buna izin verenlerin tarihsel sorumluluğu vardır. Vicdanı olan herkesin el kaldırmaması lazım." ifadelerini kullandı.

Can Akın Çağlar'ın İBB Genel Sekreterliğine getirilmesiyle ilgili,"Geçiniz o tartışmaları. Belediye başkanımız çalışıyor, üretiyor. Biz bütün belediye başkanlarımızla gurur duyduğumuz gibi Ekrem Bey'le de gurur duyuyoruz." açıklamasında bulundu.

DİĞER HABERLER
İstanbul'da değnekçilere operasyon
Üçüncü kez kadın genel sekreter
Biz yapmadık @Jack yaptı
Okulların açılış tarihi değişecek mi?
2020 DGS soru-cevap kitapçığı nasıl indirilir?
Oruç Reis gemisinin ilan ettiği Navtex ne demek?
LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir?