07.04.2020  15:31
KAYNAK: 
KARAR/EGE

Kepez Belediyesi kapı kapı dolaşıp vatandaşa maske dağıtıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 'Siz lütfen evde kalın. Maskeleri biz kapınıza getiriyoruz' sloganıyla belediyesinin ürettiği maske ve el dezenfektanını kapı kapı dolaşarak, hemşehrilerine dağıtıyor.

+
-

Antalya'da Kepez Belediyesi, Çin’de ortaya çıkan ve bütün dünyayı etkileyen koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yaklaşık 10 gündür steril maske ve el dezenfektanı üretiyor. Belediyenin Meslek ve Sanat Eğitim Kursu olan AKMEK’in  atölyelerinde üretilen maske ile Sağlık Bakanlığı’nın verdiği yetkiyle Belediye Sağlık Merkezi’nde üretilen el dezenfektanı ilk olarak 65 yaş üstü büyüklere ve kronik rahatsızlığı olanlara ulaştırıldı. Kepez Belediyesi, koronavirüsle mücadele kapsamında 20 ile 65 yaş arasındaki vatandaşlara toplu alanlarda maske takma zorunluluğunun getirilmesinden sonra maske dağıtımına bu yaş grubunu da dahil etti.

'SİZ EVDE KALIN, TALEP EDİN, MASKELERİNİZİ KAPINIZA BİZ GETİRELİM'

Bu kapsamda Kepez Belediyesi, “Siz evde kalın, talep edin, maskelerinizi kapınıza biz getirelim” sloganıyla  vatandaşların maske taleplerini belediye iletişim merkezinin  0555 024 07 07 whatsapp hattından almaya başladı. Taleplerin alınmasından sonra belediye ekipleri, vatandaşların evlerine giderek, ücretsiz olan maske ve el dezenfektanını teslim etmeye başladı. Sadece talep edenlere değil mahallelerde kurulan pazar yerlerindeki esnafa ve alışverişe gelenlere de ücretsiz şekilde maske dağıtılıyor. Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de hemşehrilerinin maske talebini karşılamak için aktif şekilde çalışıyor. Maske dağıtımı gerçekleştiren belediye çalışanlarıyla sahaya çıkan Başkan Tütüncü, kapı kapı dolaşarak hemşehrilerine steril maske ve dezenfektan dağıttı. Kepezliler de bu zor günlerde Belediye Başkanlarını yanlarında görmenin ve ihtiyaçlarının karşılanmasının mutluluğunu yaşadı.

DİĞER HABERLER
Başta 61 lira çıktı sandım
Hile yapmaya niyetliler
Eskişehir'de sosyal mesafe hiçe sayıldı
Yüz yüze telafi başlıyor
Tavşanlı Belde Belediye Başkanı AK Parti'ye geçti
Dolmuşlarda para alışverişi kutu içinde yapılacak
Normalleşme sürecinde ilk öğle namazı