16.09.2020  23:02
SON GÜNCELLEME: 
17.09.2020  10:52

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye tepki: Türk Tabipleri Birliği'ne şükran borçluyuz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Türk Tabipleri Birliği kapatılsın’ çıkışına CHP Lideri Kılıçdaroğlu tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu Twitter hesabından "TTB’ye şükran borçluyuz" dedi. Bahçeli’nin açıklamalarına sosyal medyada da tepki yağdı. Sağlıkçılar ve meslek örgütleri ‘İyi ki TTB var’ etiketiyle binlerce paylaşımda bulundu.

+
-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelenin ön safında yer alan sağlık emekçilerine ve onların haklarını savunan Türk Tabipleri Birliğine şükran borçlu olduklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Kovid-19 salgınıyla mücadelenin ön safında yer alıp, gece gündüz demeden, sevdiklerine hasret kalarak halk sağlığı için çalışan tüm sağlık emekçilerine, onların haklarını her ortamda savunan Türk Tabipleri Birliğine şükran borçluyuz. İyi ki varsınız" ifadesini kullandı.

"İYİ Kİ TTB VAR" ETİKETİ TT OLDU

Bahçeli'nin çıkışına muhalefetin yanısıra sağlıkçılar ve meslek örgütleri de tepki gösterdi. 

MHP liderinin açıklamasının ardından "İyi ki TTB var" Twitter'da en çok kullanılan etiketlerden oldu. Çok sayıda sağlık çalışanı Bahçeli'nin çağrısına tepki gösteridi. 

TTB Covid-19 salgınından dolayı artan vaka sayısına dikkat çekmek ve yaşamını yitiren meslektaşlarını anmak için #YönetemiyorsunuzTükeniyoruz Haftası ilan etmiş ve hayatını kaybedenlerin anısına sağlık çalışanlarını 1 hafta boyunca siyah kurdele takmaya davet etmişti.

BAHÇELİ NE DEDİ? 

Bahçeli, TTB'nin sağlık çalışanlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takma çağrısını hatırlatarak, "Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır"  çağrısında bulunmuştu. 

DİĞER HABERLER
24 Eski hakim ve savcıya müebbet talebi
FETÖ'ye operasyon dalgası
Bu iyi haber inanılmaz talep var!
Türkiye ile Yunanistan görüşmeye hazır
Türkiye'den yeni Navtex
CHP bile, AK Parti’nin bana yaptığını yapmadı
Diplomasi fırsatını değerlendirelim