27.05.2020  18:17
KAYNAK: 
KIRKLARELİ/DHA

Kırklareli'nde 20 kilometrekarelik alan yasak bölge ilan edildi

Kırklareli'nde Karadeniz kıyısında bulunan ve Bulgaristan sınırına 5 kilometre uzaklıktaki 20 kilometrekarelik bir alan ikinci derece askeri yasak bölge ilan edildi.

+
-

Trakya'da yer alan Kırklareli'nin Karadeniz kıyısında bulunan, Bulgaristan sınırına yaklaşık 5 kilometre mesafedeki 20 kilometrekarelik alan, ikinci derece askeri yasak bölge ilan edildi.

İğneada'nın kuzeyinde yer alan askeri yasak bölge yaklaşık 20 kilometrekarelik bir alanı kapsıyor.

YASAK BÖLGE İLAN EDİLDİ

Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan 2574 sayılı Cumhurbaşkanı kararına göre, Kırklareli'nin Karadeniz kıyısında, Limanköy ile Beğendik köyleri arasındaki bölge, ikinci derece kara/deniz askeri yasak bölge ilan edildi. Kararda şöyle denildi. "Ekli harita ve listede sınır ve koordinatları gösterilen alanların ikinci derece kara/deniz askeri yasak bölge ilan edilmesine, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanununun 2 nci maddesi gereğince karar verilmiştir."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan askeri yasak bölge kararı, küçük bir bölümü denizde olmak üzere yaklaşık 20 kilometrekarelik bir alanı kapsıyor. Limanköy'ün hemen kuzeyinden başlayan askeri yasak bölge, Bulgaristan sınırında yer alan Beğendik köyüne kadar uzanan bir bölgeyi kapsıyor.

DİĞER HABERLER
Kutuplaştırma siyasetine bulaşmayacağız
Vergi kopmuş gitmiş
Çoklu barodan çoklu hukuka geçtik!
Ve tuz koktu
Erdoğan'dan Şentop'a tebrik
Fabrika sahibi tutuklandı
Fotoğraf 2016 yılına ait çıktı