30.03.2020  11:57

Konyaspor Robert Mak ile yollarını ayırdı

Konyaspor, ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Mak ile yollarını karşılıklı anlaşarak ayırdı. Yapılan açıklamada "Mak, koronavirüs nedeniyle ailesi içi endişelendiğini ve bu dönemde yanlarında olmak istediğini bildirdi. İnsani açıdan değerlendirilmesi ve feshi konusunda anlaşılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

+
-

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Ara transfer döneminde kadromuza Zenit´ten dahil edilen futbolcumuz Robert Mak´ın sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak feshedildi. Bireysel çalışmalarına Konya´da devam eden oyuncumuz Robert Mak, coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ailesi için endişelendiğini ve bu dönemde yanlarında olmak istediğini yönetim kurulumuza bildirdi.

Robert Mak, Süper Lig´in yeniden başlama tarihiyle ilgili belirsizliğin bu kararı almasında önemli rol oynadığını belirterek, talebin `insani açıdan´ değerlendirilmesini ve sözleşmenin feshi konusunda yönetim kurulumuzun kendisine yardımcı olmasını istedi. Yönetim kurulumuz ise, dünyanın zor bir süreçten geçtiğini, bu dönemde aklı sürekli ailesinde olan futbolcuları belli bir hedefe motive etmenin daha da zorlaştığını değerlendirerek, oyuncumuz Robert Mak´ın sözleşmesini feshetme talebini kabul etti. Robert Mak´a kulübümüze verdiği katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki futbol yaşantısında başarı, sağlık ve mutluluk dolu yıllar diliyoruz" denildi.

Koronavirüs nedeniyle Süper Lig'de ayrılan ilk futbolcu olan 29 yaşındaki Slovak futbolcu, yeşil-beyazlı forma altında Süper Lig'de 4 maça çıkmıştı.

DİĞER HABERLER
Bakan Soylu: 2 bin 500 bekçi alacağız
20 yıllık veresiyeyi tek seferde ödedi
Kağıthane'de gençlere ateş açıldı
Yatacak yeri olmayınca baz istasyonunda yattı
Bu kez Herekol darbesi!
Takı töreni ve tebrikleşme yasak
Hiçbir can güvenliği yok