Koronavirüse yakalanıp iyileşen Kadir Has Üniversitesi rektöründen kritik çağrı

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, kendisine ve ailesine 18 Mart tarihinde koronavirüs pozitif teşhisi koyulduğunu ve hastalığı yenerek dün taburcu edildiğini duyurdu. Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, kritik uyarılarda da bulunarak "Sevgili gençler, sizler bu hastalığı anlamadan geçiriyorsunuz. Sizlerden ricam, lütfen lütfen yuvanızda kalın" dedi.

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, kendisine ve ailesine koronavirüs pozitif teşhisi koyulduğunu duyurdu.

Rektör, dün taburcu edildiğini duyurarak paylaştığı mesajda kritik uyarılarda bulundu:

”Sevgili öğrenciler, sevgili çalışma arkadaşlarım. Şu görüntülü mesajı hazırlayabilmemin benim için nasıl bir mutluluk kaynağı olduğunu tahmin bile edemezsiniz.

13 Mart Cuma sabahı yüksek ateş, aşırı üşüme ve titreme ile hastaneye başvurdum. O gün test yaptırdım ve evde karantina altına aldım kendimi. Hastalık ile savaşmaya başladım.
Test sonucun 18 Mart gece 02.30’da bana pozitif olarak bildirildi. 03.30’da Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldım ve hemen tedaviye başlanıldı. Ve bu hastalığı yenerek dün taburcu edildim.

EŞİ VE OĞLUNA DA POZİTİF TEŞHİSİ KONULDU

Eşim pozitif çıktı, şu an hastanede. Hastalıkla mücadelesi devam ediyor ama bugün yarın taburcu edileceğini biliyorum. 22 yaşında bir oğlum var o da pozitif. Bir başka evde karantina altında.

‘LÜTFEN, LÜTFEN YUVANIZDA KALIN’

Sevgili gençler, öğrencilerim insanlık büyük bir trajedi yaşıyor. Sizler bu hastalığı anlamadan geçiriyorsunuz, oğlum da hastalığın emaresi bile yok. Bu sizi çok büyük bir hastalığı yayma potansiyeli adayına dönüştürüyor. Sizlerden ricam, lütfen lütfen yuvanızda kalın.”