17.09.2020  14:16
KAYNAK: 
SAMSUN/DHA

'Koronavirüsten taburcu edilenleri ziyaret etmeyin' uyarısı

Samsun'da Kovid-19 tedavisi gördükleri hastaneden taburcu edilenlerin ziyaret edildiğinin ortaya çıkması üzerine, İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç vatandaşları uyardı: Kovid-19 dolayısıyla yattığı hastaneden çıkmış vatandaşlarımızı ziyarete gidenler oluyor. Bu hastalık ve pandemi gündeminde hastaneden çıkmış insanları ziyaret etmeyin.

+
-

Samsun'da bazı ilçelerde artış gösteren koronavirüs vakalarının incelenmesi üzerine yapılan araştırmalarda vaka tespit edilen ve tedavi gördükleri hastanelerden taburcu edilenlere 'geçmiş olsun' ziyaretlerinde bulunulduğu ortaya çıktı. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri vatandaşları uyararak bu tür ziyaretlerden uzak durulmasını istedi.  

'HASTANEDEN ÇIKMIŞ İNSANLARI ZİYARET ETMEYİN'

İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, pozitif veya temaslı olan kişilere yönelik yapılan denetimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Çok etkin bir biçimde pandemi ile mücadeleyi sürdürdüklerini söyleyen Oruç, "Ekiplerimiz sabah 09.00 ve 23.00 saatleri arasında pozitif olan ya da teması olan vatandaşlarımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Burada ekipler pandeminin önünü alabilmek için gerekli uyarılar ve izolasyon çalışmalarını yapmaktalar. Bu etkin çalışmalarımızda bazen alanda ciddi sıkıntılarımız olabiliyor. Toplu halde misafirliklere giden, sosyal hareketliliği devam ettirebilen hatta hastaneden çıkmış kişileri ziyarete giden vatandaşlarımızı görmekteyiz. Covid-19 dolayısıyla yattığı hastaneden çıkmış vatandaşlarımızı ziyarete gidenler oluyor. Bu hastalık ve pandemi gündeminde hastaneden çıkmış insanları ziyaret etmeyin. Sosyal hareketlilik oluşturmayın. Korona pozitif veya teması olan kişilerle irtibatımızı keselim. Bu süreçte bunlara dikkat edersek pandemiyle mücadelede başarılı olacağız" dedi.

DİĞER HABERLER
24 Eski hakim ve savcıya müebbet talebi
Bu iyi haber inanılmaz talep var!
FETÖ'ye operasyon dalgası
Türkiye ile Yunanistan görüşmeye hazır
Türkiye'den yeni Navtex
CHP bile, AK Parti’nin bana yaptığını yapmadı
Diplomasi fırsatını değerlendirelim