KPSS 2020/13 tercih sonuçları sorgulama sayfası erişime açıldı

ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasında; KPSS 2020/13 Karayolları Genel Müdürlüğünün sözleşmeli pozisyonlarına tercih işlemlerinin erişime açıldığı belirtildi.

KPSS 2020/13 tercih sonuçları sorgulama sayfası erişime açıldı

7 Ekim tarihi itibarıyla alınan tercihler, 12 Ekim 2020’ye kadar devam etmişti. Tercihlerin tamamlanmasının ardından ÖSYM, KPSS 2020/13 tercih sonuçlarını açıkladı. Karayolları Genel Müdürlüğüne sözleşmeli personel atama sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden öğreniliyor.

KPSS 2020/13 TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI ERİŞİME AÇILDI

Karayolları Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı için KPSS 2020/13 tercihleri 7-12 Ekim 2020 tarihlerinde alınmıştı. İnternet üzerinden tercih gönderme işlemleri, 12 Ekim 2020 saat 23:59’a kadar devam etmişti. KPSS tercih sonuçları 20 Ekim 2020’de saat 10.00 itibarıyla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) https://sonuc.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden erişime açıldı.

07 - 12 Ekim 2020’de tercihleri alınan KPSS-2020/13 Karayolları Genel Müdürlüğünün sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlandı.

kpss-2020-13-tercih-sonuclari-sorgulama-sayfasi-erisime-acildii.jpeg

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 20 Ekim 2020’de sabah saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabiliyor.

YERLEŞTİRME NASIL YAPILDI?

Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihinden itibaren önce mezun olan, bunun aynı olması durumunda da yaşı büyük olana öncelik veriliyor.

Yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından; sınava girilen öğrenim seviyesi, cinsiyet, mezun olunan program ile sözleşmeli personel pozisyonları için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği zaman tercih iptal edilir.

Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınır. Bu verilerde gerçeği yansıtmayan hususlar tespit edilmesi durumunda, yerleştirmesi gerçekleşitirlen adayların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından atamaları yapılmaz, adaylar bu durumdan ötürü bir hak iddia edemez.

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak üzere sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştiriliyor. Daha yüksek puanlı kişiler yerleştiğinden dolayı birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilecek, yerleştirme işlemi bu biçimde sürüyor. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği zaman bu aday herhangi bir sözleşmeli personel pozisyonuna yerleşememiş olacak.

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilenler, yerleştirildikleri sözleşmeli personel pozisyonlarına KGM tarafından hizmet sözleşmesi hazırlanmak üzere direkt olarak atanacak. Yerleşmelerine rağmen atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan ya da istenilen belgeleri gerekli zaman içerisinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyenlerin atamaları yapılmaz.

KPSS TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 


 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN