KPSS önlisans sınav giriş yerleri açıklandı mı? Sınav giriş belgesi çıktısı alma

'KPSS önlisans sınav giriş yeri sorgulama ekranı' bilgileri adaylar tarafından araştırılırken, ÖSYM KPSS önlisans sınavı giriş belgelerini yayınladı. 25 Ekim 2020 günü yapılacak sınavın giriş belgesi çıktısı, ais.osym.gov.tr adresinden alınabilir.

KPSS önlisans sınav giriş yerleri açıklandı mı? Sınav giriş belgesi çıktısı alma

'2020 KPSS önlisans sınavı giriş yerleri belli oldu mu?', 'KPSS önlisans sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?' sorularının yanıtları ve 'KPSS sınav giriş belgesi çıktısı alma' bilgileri internette araştırılıyor. Üniversitelerin önlisans (2 yıllık) bölümlerinden mezun olan adayların katılım sağlayacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) giriş yerleri, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) ais.osym.gov.tr internet sitesinde erişime açıldı. Detaylar haberimizde...

KPSS ÖNLİSANS SINAVI GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) önlisans oturumuna girecek adayların beklediği sınav giriş yerlerinin bilgilerini içeren ve sınava girerken yayında bulundurmak zorunda olunan 'KPSS sınav giriş belgesi'nin ne zaman açıklanacağı merakla beklenirken, ÖSYM'den müjdeli haber geldi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Twitter hesabından yapılan açıklamada, "25 Ekim 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön Lisans (2020-KPSS Ön Lisans) sınava katılacak adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr internet adresinden 14 Ekim 2020 tarihinde T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir."

KPSS ÖNLİSANS SINAVI GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

aw107769-18.jpg

KPSS ÖN LİSANS SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKTISI NASIL ALINIR?

KPSS sınavına girecek adaylar, ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası (AİS) üzerinden TC kimlik numarası ve önceden belirledikleri şifre ile KPSS sınav giriş belgelerini cihazlarına indirerek, yazıcı (printer) aracılığıyla çıktısını alabilirler.

KPSS SINAV GİRİŞ YERİ ÖĞRENME EKRANI İÇİN TIKLAYIN

2020 KPSS ÖNLİSANS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak görev yapmak isteyenlerin gireceği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için geri sayım sürüyor. Koronavirüs (covid-19) salgın hastalığı nedeniyle ertelenen 2020 KPSS sınav tarihleri, ÖSYM tarafından güncellenerek kamuoyuna açıklanmıştı.

ÖSYM 2020 sınav takvimine göre, KPSS önlisans sınavı 25 Ekim 2020 Pazar günü saat 10.15'te gerçekleştirilecek.

BU YIL KPSS SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS Ön Lisans: 25 Ekim 2020

KPSS Ortaöğretim: 22 Kasım 2020

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT): 27 Aralık 2020

2020 KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) sonuçları: 22 Ekim 2020

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) sonuçları: 22 Ekim 2020

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) sonuçları: 22 Ekim 2020

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sonuçları: 22 Ekim 2020

KPSS Ön Lisans sonuçları: 26 Kasım 2020

KPSS Ortaöğretim sonuçları: 24 Aralık 2020

KPSS DHBT sonuçları 27 Ocak 2021

ÖSYM AİS UYGULAMASI iPHONE İNDİR

ÖSYM AİS UYGULAMASI ANDROID İNDİR

KPSS NEDİR?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), 18.3.2002 tarih ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'na istinaden ilk olarak 2002 yılında ÖSYM tarafından hazırlanıp, uygulanmaya konmuştur. Türkiye'de bazı devlet kurumlarına personel alımı için yapılır. Sınava lise, önlisans veya lisans mezunları girebilmektedir. Lisans KPSS her yıl, önlisans ve ortaöğretim KPSS ise iki yılda bir yapılmaktadır. Sınava başvuru sayısı sınırı yoktur.

A GRUBU KADROLAR NERELERDE GÖREV ALIR? 

Cumhurbaşkanlığı, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına atanacak kadrolar içindir.

B GRUBU KADROLAR NERELERDE GÖREV ALIR? 

190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

ÖSYM ADAY İŞLEMLER SAYFASI (AİS) İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM 2020 SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN