KPSS ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar? Başvurular için son gün!

ÖSYM, lise (ortaöğretim) mezunu vatandaşların devlet memuru olmaları için düzenlenecek KPSS ortaöğretim sınavının başvurularının bugün (30 Eylül 2020 Çarşamba günü) saat 23.59'da sona ereceğini açıkladı. İşte, 'KPSS başvuru ekranı'...

KPSS ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar? Başvurular için son gün!

'KPSS ortaöğretim başvuru tarihleri' merak edilirken, 'KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman ve saat kaçta?', 'KPSS ortaöğretim sınav ücreti ne kadar?' sorularının yanıtları da internette araştırılıyor. Devlet kurumlarında memur olmak isteyen lise mezunu vatandaşlar, Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili başvurularını Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Aday İşlemleri Sistemi'nden gerçekleştiriyor. Detaylar haberimizde...

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI BAŞVURU TARİHLERİ 2020

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2020 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim düzeyi için internet aracılığıyla yapılacak başvuruların bugün biteceğini hatırlattı.

ÖSYM'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, 2020-KPSS ortaöğretim düzeyi için internetten bireysel başvuruların bugün (30 Eylül 2020 Çarşamba günü) saat 23.59'da sona ereceği belirtildi.

Sınava, ortaöğretim okullarından (liseden) mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak, sınavın geçerlik süresi (2 yıl) içinde ortaöğretim düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecek.

KPSS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nde (AİS) geçerli fotoğrafı ve geçerli eğitim bilgisi bulunan adaylar, başvuru işlemlerini bireysel olarak internet aracılığıyla ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan veya istedikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapabileceklerdir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden yapmaları gerekmektedir.

ÖSYM AİS UYGULAMASI iPHONE İNDİR

ÖSYM AİS UYGULAMASI ANDROID İNDİR

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınav 22 Kasım 2020 Pazar günü saat 10.15'te gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 24 Aralık 2020 tarihinde ÖSYM'nin sitesinde erişime açılacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

KPSS ortaöğretim sınav ücreti 80 TL olarak açıklandı. Sınav başvurusunda bulunacak adayların ücretleri yatırabileceği bankaların listesi şöyle:

* Akbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

* Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

* Finansbank'ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

* Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

* Türk Ekonomi Bankası'nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı

* Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

* ING Bank'ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

* Vakıf Katılım Bankası'nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC'den başvuracak adaylar hariç)

* Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM'den ücret yatırılmaz)

Sınav ücreti, ÖSYM'nin internet sayfasında e-İşlemler'de yer alan 'Ödemeler' alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

ÖSYM KARTLI ÖDEME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYIN

2020 KPSS SINAV TAKVİMİ

KPSS Önlisans: 25 Ekim 2020

KPSS Ortaöğretim: 22 Kasım 2020

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT): 27 Aralık 2020

KPSS NEDİR?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), 18.3.2002 tarih ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'na istinaden ilk olarak 2002 yılında ÖSYM tarafından hazırlanıp, uygulanmaya konmuştur. Türkiye'de bazı devlet kurumlarına personel alımı için yapılır. Sınava lise, önlisans veya lisans mezunları girebilmektedir. Lisans KPSS her yıl, önlisans ve ortaöğretim KPSS ise iki yılda bir yapılmaktadır. Sınava başvuru sayısı sınırı yoktur.

A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına,

B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

ÖSYM ADAY İŞLEMLER SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM 2020 SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN