Fransız aşk şarkılarının sevilen ismi İstanbul'a geliyor

Fransız aşk şarkılarının sevilen ismi İstanbul'a geliyor

Romantik Fransız aşk şarkısı yorumcularının en iyi isimlerinden biri olan Dany Brillant, 'Biletinial Yaz Konserleri' kapsamında 13 Ağustos akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde hayranları ile buluşacak.

Fransa’nın sevilen sanatçısı Dany Brillant, Türkiye’deki hayranları ile buluşmaya geliyor. Tunus kökenli Fransız sanatçı; Arap, Yahudi, Fransız, İtalyan ve İspanyol kültürlerinin harmanlanmasından oluşan geniş repertuarını 13 Ağustos akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde hayranları için seslendirecek. Aynı zamanda oyuncu da olan Birillant, repertuvarını sahne performansıyla zenginleştirecek.

'Türkiye’yi seviyorum, yakında görüşürüz'

Konser öncesi Türkiye’deki hayranları için video mesaj yayımlayan Brillant, “Kovid başlamadan önce Türkiye’de konser vermiştim. Tekrar geleceğim için çok mutluyum. 13 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde sizlerle buluşmak beni çok mutlu edecek. Fiesta, dans, salsa, caz, hepsi orada olacak. Türkiye’yi seviyorum. Yakında görüşürüz” dedi.

Daha önce yaptığı açıklamalarda Türkiye’de geniş bir hayran kitlesine sahip olmasını “Bence Türkler son derece dünyaya açık insanlar ve burası pek çok kültürün birlikte yaşadığı bir ülke. Müziğimi takdir ettiklerini düşünüyorum. Çünkü 50’li ve 60’lı yıllar Fransız ruhunu taşıyor. Fransız şarkıları çok fazla Amerikan şarkılarını taklit eder, ama ben bunu yapmıyorum. Müziğimin kimliğini koruyorum ve muhtemelen bu seviliyor. Mesela Joe Dassin gibi Fransız geleneğinden geliyorum” dedi.

Türkiye'de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip sanatçının Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek konserinin biletlerinin satışta olduğu bildirildi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN