08.04.2020  15:40
SON GÜNCELLEME: 
08.04.2020  18:55
KAYNAK: 
KARAR

Kuruluş Osman neden yok? Kuruluş Osman'ın çekimleri durduruldu!

Ekranların ilgiyle takip edilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölüm neden yok? Yeni bölümleri merakla beklenen Kuruluş Osman'ın son bölümünde, Ağabeyi Gündüz'ün Balgay tarafından tutsak edildiğini öğrenen Osman Bey, Alpleriyle birlikte Balgay'ın ve Moğol kuvvetlerini tuzağa düşürdü. Diziseverler, Kuruluş Osman 18. bölüm ne zaman saat kaçta?, Kuruluş Osman son fragman yayınlandı mı? sorularının yanıtlarını merak ediyor. Detaylar haberimizde...

+
-

ATV'nin sevilen dizisi Kuruluş Osman'ın yeni bölümü bu hafta ekranlara gelmeyecek. Bu akşam Kuruluş Osman'ın yerine Malefiz adlı yabancı film yayınlanacak. Peki, "Kuruluş Osman bu hafta neden yok?", "Kuruluş Osman son bölüm neler oldu?", "Kuruluş Osman full izle" ve diğer detayları KARAR.com okurları için derledik...

KURULUŞ OSMAN YENİ BÖLÜM NEDEN YOK?

Normal zamanda her çarşamba saat 20.00'de ATV'de ekrana gelen Kuruluş Osman dizisinin 18. bölümünün ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

Kanal yönetiminden veya yapımcı firmadan henüz resmi bir açıklama gelmese de ölümcül koronavirüs salgını nedeniyle birçok dizi setinde olduğu gibi Kuruluş Osman dizisinin çekimlerinin de durdurulması nedeniye bu akşam yeni bölüm yayınlanmayacak.

KURULUŞ OSMAN YENİ BÖLÜM NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Aksiyon dolu sahneleriyle dikkat çeken Kuruluş Osman dizisinin 18. bölümünün ne zaman yayınlanacağı belirsizliğini koruyor. Kuruluş Osman yeni bölüm tarihi belli olduğu takdirde sitemizden öğrenebilirsiniz.

KURULUŞ OSMAN 18. BÖLÜM FRAGMAN

Bu hafta yeni bölümü ekrana gelmeyecek Kuruluş Osman'ın 13. bölüm fragmanı da henüz yayınlanmadı. Kuruluş Osman yeni fragman yayınlandığı takdirde haberimizde bulabilirsiniz.

KURULUŞ OSMAN 17. BÖLÜM FRAGMAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

KURULUŞ OSMAN FULL İZLE

ATV'nin ilgiyle takip edilen dizisi Kuruluş Osman'ın tüm bölümlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

KURULUŞ OSMAN YENİ BÖLÜM NELER OLACAK?

Kuruluş Osman 18. bölüme dair henüz bir bilgi bulunmuyor. Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı ve özeti yayınlandığı zaman haberimizde bulabilirsiniz.

KURULUŞ OSMAN YENİ BÖLÜM NELER OLACAK?

Kuruluş Osman 17. bölümde; Ağabeyi Gündüz'ün Balgay tarafından tutsak edildiğini öğrenen Osman Bey, Alpleriyle birlikte Balgay'ın ve Moğol kuvvetlerini tuzağa düşürdü. Dündar Bey, Moğollara verdiği tavizler yüzünden obada zor günler geçirirken, Samsa Çavuş'u da yanına alan Osman Bey, Moğollara ve Balgay'a karşı hamlesini yaptı. Osman Bey, Moğol-Bizans ittifakına engel olabilecek mi? Dündar, Osman Bey'e karşı nasıl bir plan kuracak? Moğolların desteğini arkasına alan Alişar, uç bölgesinde otoritesini yeniden kurabilecek mi? Balgay intikam için neler yapacak? Gündüz Bey, beylik görevinde nasıl zorluklar bekliyor?

KURULUŞ OSMAN KONUSU NEDİR?

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman'dı…

Karanlığın içinde ona yol gösteren "aşk" oldu…

Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını "aşkla" gördü.

Gücünü kılıcından değil, "aşktan" aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını "aşkla" verdi.

72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş'un adı oldu…

Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, "ilahi aşkla" kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası'nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos'u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey'in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Ancak Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos'un dostluğu değildir. Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar. Amcası Dündar Bey'in yanında kaleye giden Osman, göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar. Yaşananlar Kayı'nın gözü kara yiğidi Osman için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.

KURULUŞ OSMAN OYUNCULARI KİMLER?

Bozdağ Film'in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Ozan Bodur'un yazdığı, yönetmenliğini Metin Günay, Ahmet Yılmaz, Fethi Bayram'ın yaptığı Kuruluş Osman'ın oyuncu kadrosunda; Burak Özçivit (Osman Bey), Nurettin Sönmez (Bamsı), Ragıp Savaş (Dündar), Yurdaer Okur (Balgay), Saruhan Hünel (Alişar), Burak Çelik (Kongar), Eren Vurdem (Konur Alp), Çağrı Şensoy (Cerkutay), İsmail Hakkı Ürün (Samsa), Seda Yıldız (Şeyh Edebali), Tuğrul Çetiner (Yannis), Ayşegül Günay Demir (Zöhre Hatun), Alma Terzic (Sofia), Emre Basalak (Gündüz), Emre Basalak (Gündüz), Abdül Süsler (Kalonoz), Eren Hacısalihoğlu (Batur), Abidin Yerebakan (Akça Derviş), Özge Törer (Bala Hatun), Buse Arslan (Aygül), Aslıhan Karalar (Burçin), Burak Sarımola (Andreas), Serhan Onat (Aybars), Uğur Arslan (Nizamettin), Açelya Özcan (Ayşe Hatun), Emel Dede (Gonca), Yiğit Uçan (Boran), Ali Sinan Demir (Tursun), Şevket Çapkınoğlu (Megala), Ayşen Gürler (Helen), Yaşar Aydınlıoğlu (Yorgopolos) gibi isimler yer alıyor.

DİĞER HABERLER
Yurt içi ve yurt dışı uçuşlar ne zaman başlıyor?
Kendini bilmezler işgal diyorlar!
Bir yıl önceki defteri kapattılar
Marmaray ve Başkentray sağlık çalışanlarına 3 ay ücretsiz
Güneşli havaya 'sağanak' arası!
İzmir'de minibüs ücretlerine yüzde 25 zam
PKK'lı terörist cezaevinde intihar etti