Back To Top
Domaniç’te aniden bastıran kar yağışı hayatı felç etti

Domaniç’te aniden bastıran kar yağışı hayatı felç etti

Domaniç’te aniden bastıran kar yağışı hayatı felç etti
- A +

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde kar yağışı ve sis sürücülere zor anlar yaşattı. Yüzlerce araç Nisan ayının ortasında yağan kar nedeniyle yollarda kaldı.

Kütahya’nın Domaniç ilçesi Kocayayla Geçidi'nde Nisan ayının son günlerinde bastıran kar yağışı araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Yüzlerce araç yolda kaldı.

Dün geceden beri belli aralıklarla yağan kar nedeniyle yüzlerce araç yolda kaldı. Eski tecrübelerine dayanarak Mart sonunda kışlık lastiklerini değiştiren sürücüler hesapta olmayan karla, dağda saatlerce mahsur kaldılar. Bin 500 rakımlı Domaniç dağında ilk defa bu kadar kar yağışına şahit olduklarını belirten sürücüler, hazırlıksız yakalandıkları karda niye uğradıklarını şaşırdılar.

19-04/20/resimid_11983043.jpg

Çok sayıda aracın kayarak yolu kapatması üzerine diğer sürücüler de durdukları yerden araçlarını kaldıramadılar. Yolda kayanları karayolları ekipleri ve diğer sürücülerin desteği ile çıkaranların yanında yola yakın köylerden gelen traktörlerde çok sayıda aracı çıkardılar. Herhangi bir kazanın olmaması da tek teselli oldu.

19-04/20/resimid_11983237.jpg


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN