Back To Top
Dumlupınar’da 8 genç çiftçiye düve

Dumlupınar’da 8 genç çiftçiye düve

 - Son Güncelleme: 11.09.2018 Salı 11:33
Dumlupınar’da 8 genç çiftçiye düve
- A +

Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde, ’Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi’ kapsamında 8 genç çiftçiye 5’er adet olmak üzere toplam 40 damızlık hibe düvelerin dağıtımı yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı “Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi” kapsamında, damızlık düve almaya hak kazanan 8 genç çiftçiye, Dumlupınar İlçe Tarım ve Orman Müdürürlüğü önünde düzenlenen törende kura ile, her çiftçiye 5’er adet 30’ar bin lira değerinde hibe düveleri teslim edildi.

Törende kısa bir konuşma yapan Dumlupınar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fırat Altıntaş, ’’Dumlupınar İlçemiz ve köylerinde ikamet eden 8 yetiştirici genç çiftçimize 2018 yılı genç çiftçi hibe projesi kapsamında, 5’er adet düve dağıtımını gerçekleştirdik. Devletimiz her daim çiftçimizin yanındadır. Amacımız bölgemizdeki üretici sayısını arttırmak ve ilçede hayvancılığa olan ilgiyi çoğaltmaktır. Genç çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun’’ dedi. (YD-EFE)

KÜTAHYA/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN