04.04.2020  15:50
KAYNAK: 
KUVEYT/AA

Kuveyt'te koronavirüsten ilk ölüm

Kuveyt'te koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti, ülkede ikamet eden bir Bangladeş vatandaşının hayatını kaybetmesiyle Kovid-19 kaynaklı ilk ölümün yaşandığı açıklandı.

+
-

Kuveyt'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ilk ölüm gerçekleşti.

Kuveyt Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Abdullah es-Sened, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede ikamet eden bir Bangladeş vatandaşının hayatını kaybetmesiyle Kovid-19 kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiğini belirtti.

Ülkede 62 kişide daha virüs tespit edilmesiyle toplam vaka sayısının 469'a yükseldiğini ifade eden Sened, 93 kişinin ise hastalığı atlatarak sağlığına kavuştuğunu kaydetti.

TÜRKİYE'DE SON DURUM NE?

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 425'e, toplam vaka sayısı ise 20 bin 921'e yükseldi.

Dün Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son verileri paylaşmıştı: 

"Son 24 saatte 16 bin 160 test yapıldı. 2786 pozitif vaka daha tespit edildi. 20 bin 921 toplam vaka. 69 hastamızı kaybettik. Nüfusa göre en riskli illerimiz İstanbul, Ankara, İzmir, Konya'dır. Şu an 25 ilde can kaybımız olmadı. En yüksek can kaybımız 210 ile İstanbul.

60 yaş üstünün çok kritik olduğu, yoğun bakımda yatan hastaların yüzde 64'ünü oluşturuyor. Hayatını kaybedenlerin yüzde 80'i 60 yaş üstü oluşturuyor.

Yoğun bakımdaki hastalarımızın yüzde 74.4'ünde en az bir alt hastalık olduğunu görüyoruz. Risk oluşturan hastalıkların başında astım hastaları geliyor. KOAH hastalarımızın 55-90 yaş arasında seyrettiğini görüyoruz. Hastaların özellikle yaş farkı göstermeden vefat edenlerin olduğunu görüyoruz."

DİĞER HABERLER
Bayramın son günü 9 yeni vaka
Hayatlarını balıkçılara borçlular
Turuncu kategorideki terörist etkisiz
Akdeniz'de 4,9 büyüklüğündeki deprem
Silahımı çekip vurabilirdim
İktidarın küçük ortağı
Bu dil, Bahçeli'nin, FETÖ'nün boğazına tıkadığı dildir