30.03.2020  13:10
SON GÜNCELLEME: 
30.03.2020  18:04

Mansur Yavaş, koronavirüsle mücadeleye kaynak için ihaleleri iptal etti

Son dakika haberi... Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, koronavirüse karşı verilen ekonomik mücadeleye daha fazla kaynak aktarılabilmesi için tüm ihalelerin ertelendiğini açıkladı.

+
-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüse karşı verilen ekonomik mücadeleye daha fazla kaynak aktarılabilmesi için tüm ihalelerin ertelendiğini açıkladı.

Konuya ilişkin Twitter hesabından paylaşım yapan Yavaş "Koronavirüse karşı başlattığımız ekonomik mücadele kapsamında bugün açıklayacağımız projelere daha çok kaynak ayırabilmek için başta Park-Bahçe ve Fen İşleri olmak üzere, salgınla mücadelede gerekli olanlar dışındaki tüm ihalelerimizi hayat normale dönünceye kadar erteliyoruz" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DE SON DURUM NE?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 131'e, vaka sayısının ise 9 bin 217'ye yükseldiğini duyurmuştu.

Bakan Koca, dün Türkiye'deki koronavirüs vaka ve ölüm sayısına ilişkin son bilgileri paylaşmıştı. Son 24 saatte 9 bin 982 test yapıldığını ve bin 815 yeni tanı konduğunu belirten Koca, toplam 23 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etmişti.

En çok merak edilen konulardan birisi de Türkiye'de yapılan koronavirüs test sayısı olmuştu.

Türkiye'de koronavirüs hastalarına bugüne kadar yapılan test sayısının toplam 65 bin 446 olduğu açıklanmıştı.

DİĞER HABERLER
Erdoğan, Tokayev ve Nazarbayev ile görüştü
3 yıl vaktimiz var
Komşu kavgasında 2 ölü, 3 yaralı
Ekmek almaya giden çocuk vuruldu
Hastane izni alıp akrabalarına gittiler
Biletler satışa çıktı seferler başlıyor
Destekleme Yetiştirme Kursları geliyor