18.02.2020  13:58

Marmaris Belediyesi zabıta ekipleri denetimleri sıkı tutuyor

Marmaris Belediyesi zabıta ekipleri 2020’nin ilk 45 gününde trafik kurallarına uyulmadığı için 390 idari işlem uyguladı.

+
-

Muğla'da Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, trafik kurallarına uymayan sürücülere yönelik hem uyarılara hem de yaptırımlara devam ediyor. Kaldırımlar, trafiğe kapalı alanlar, yürüyüş yolları, Kapalıçarşı gibi araç girişinin yasak olduğu yerlerde motosiklet kullanan sürücülere idari işlem uygulayan zabıta ekipleri 2019 yılı içinde 5 binin üzerinde işlem yaptı. Ekipler 2020 yılının ilk 45 günlük döneminde de 390 adet işlem uyguladı.

20-02/18/marmaris-belediyesi1.JPG

DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Sevgi Yolu, Kapalıçarşı, sahil yolu gibi noktalarda denetimlere devam ederken vatandaşları uyarmayı da ihmal etmeyen ekipler, “Trafik kuralı ihlali aynı zamanda can güvenliği ihlali demektir. Örneğin yürüyüş yolu ya da çarşı içinde motosikletiyle geçen birisi hem kendinin hem de başkalarının can güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Vatandaşlardan isteğimiz hem kendileri hem de başkalarının hayatını kolaylaştırmak için kurallara uymalarıdır” dedi.

 

DİĞER HABERLER
Sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili gözler Erdoğan'da
'Türkiye'ye meteor düştü' iddiasına inceleme
2 bakanlığa yeni atamalar yapıldı
Meteor olayı olduğu kesin
Belediye meclislerine de başkanlık modeli
Sultanahmet'te fetih mesajı
Dilek hemşireye umut olalım