02.04.2020  16:39
KAYNAK: 
İSTANBUL/DHA

Mart ayında en çok Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşuldu

Medya Takip Merkezi tarafından hazırlanan rapora göre, mart ayında medyada en çok Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşuldu.

+
-

Medya Takip Merkezi'nin (MTM) yaptığı araştırmaya göre mart ayında yaşanan olaylar arasında Türkiye, en çok Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı konuştu.

Uzun süredir dünya gündeminde yer alan ve global bir salgın haline gelen koronavirüsün ilk vakası 11 Mart’ta Türkiye’de görüldü. Koronavirüsün Türkiye’de de görülmesiyle beraber vatandaşlar ay boyunca yapılacak resmi açıklamalara kenetlendi ve gözler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çevrildi. Yaptığı basın toplantıları ile adından söz ettiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca medyada 191 bin 189 habere yansıyarak siyaset gündeminin en çok konuşulan ismi oldu.

Sokağa çıkma yasağı tartışmaları ay boyunca sürerken Sağlık Bakanı’ndan “Herkes kendi OHAL'ini ilan etsin” açıklaması geldi. Ay boyunca medyada 33 bin 6 habere yansıyan OHAL, mart ayı siyaset gündeminin başlıca konuları arasında yer aldı.

Kanal İstanbul Projesi de, mart ayında da 6 bin 451 habere yansıyarak en çok konuşulan gündem konuları arasında yerini aldı.

DİĞER HABERLER
Davutoğlu'ndan Mavi Marmara paylaşımı 
'Alternatif baro' AK Parti MYK'ya geliyor
Yurt içi ve yurt dışı uçuşlar ne zaman başlıyor?
Kendini bilmezler işgal diyorlar!
Bir yıl önceki defteri kapattılar
Marmaray ve Başkentray sağlık çalışanlarına 3 ay ücretsiz
Güneşli havaya 'sağanak' arası!