20.08.2019  13:59

Memur-Sen eyleme gitti, Ankara'da memurlar iş bıraktı

Hükümetten yeni teklif gelmemesi sonrası Memur-Sen'in eylem kararı almasının ardından Ankara'da görev yapan memurlar saat 15 itibariyle iş bıraktı.

+
-

Toplu sözleşme görüşmelerinde hükümet kanadından gelen düşük zam teklifi Memur-Sen tarafından kabul edilmedi. Rakamın güncellenmesini ve 2020-2021 yılları için toplamda yüzde 20'lik zam isteyen Memur-Sen, bugün bir dizi eylem yaptı. Ankara'da Memur Sen'e bağlı memurlar iş bırakmayı ve saat 17.00'de Çalışma Bakanlığı önüne boş cüzdan atmayı kararlaştırdı.

Konu ile ilgili Memur-Sen sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şöyle denildi;

• Başkanlar Kurulu

• Genişletilmiş Başkanlar Kurulu

• Memur-Sen İl Temsilcileri Toplantısı olmak üzere 3 yetki organı İle 8 saat süren istişareden çıkan sonuçlardan ilkini uyguluyoruz.

15.00'da Ankara'da iş bırakıyoruz.

17.00'da Çalışma Bakanlığı önüne Cüzdan Bırakıyoruz.

MEMUR-SEN'İN ZAM TEKLİFİ

Memur-Sen, toplu sözleşme görüşmeleri öncesi yaptığı açıklamada taban aylığa seyyanen 200 TL, ilk yıl  yüzde 8+7, ikinci yıl yüzde 6+6 zam ve 1. yıl yüzde 3, 2. yıl yüzde 2 refah payı talep etmişti.

Son olarak Ali Yalçın, devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde 2020 ve 2021 için toplamda yüzde 20'lik bir zam teklifinin hükümet kanadından gelmediği sürece imza atılmayacağının altını çizdi.

 

DİĞER HABERLER
Üniversiteler 1 Ekim'den sonra açılacak
Millet İttifakı'nda tabanda makas açılmakta
Dekanın kızına özel kadro iddiası
Hiçbir ülkeye hakkımızı yedirmeyiz
Onaylı bir proje değil!
Kampanyaya 82 milyon lira destek verdik
Okula personel alımı için adres MHP binası