26.03.2020  19:53
SON GÜNCELLEME: 
26.03.2020  21:53
KAYNAK: 
ANKARA/İHA

Merih Demiral 2 bin aileye erzak yardımı yapacak

Juventus forması giyen milli futbolcumuz Merih Demiral, koronavirüse rağmen çalışmak zorunda olan 2 bin aileye erzak yardımı yapacağını açıkladı.

+
-

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus'ta forma giyen milli futbolcu Merih Demiral, koronavirüs mücadelesinde anlamlı bir yardıma imza atıyor. Başarılı futbolcu, koronavirüse rağmen evden çıkmak zorunda kalan ailelere evde daha fazla durabilmeleri adına erzak yardımı yapacağını duyurdu.

Demiral, yapacağı yardımı sosyal medya hesabından şu ifadelerle açıkladı: "Covid-19'a rağmen evinden çıkmak zorunda olan insanlarımızdan Kizilay'ın belirleyeceği 2000 aileye evlerinde daha çok kalabilmeleri için gerekli erzak yardımını yapacağımı da belirtmek isterim."

KIZILAY'DAN TEŞEKKÜR GELDİ

Juventus forması giyen Milli Futbolcumuz Merih Demiral’ın koronavirüs nedeniyle zor durumda kalan 2 bin aileye gıda yardımında bulunacağını açıklamasına Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’tan teşekkür geldi. Kınık, Merih Demiral’a örnek davranışı nedeniyle teşekkür ederken, “Bizi biz yapan hasletlerin başında dayanışma duygusu gelir. Ülkemiz bu ruhla, hiç kimseyi sahipsiz bırakmadan bu günleri de aşacaktır” diye konuştu.

Milli Futbolcu Merih Demiral, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Covid-19’a rağmen evinden çıkmak zorunda olan insanlarımızdan Kızılay'ın belirleyeceği 2000 aileye evlerinde daha çok kalabilmeleri için gerekli erzak yardımını yapacağımı da belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

KEREM KINIK ŞAHSEN TEŞEKKÜR ETTİ

Kororavirüsün ortaya çıkardığı ve çıkaracağı sorunlarla mücadele için büyük bir destek paketi açıklayan Kızılay, Milli Futbolcuya Kurum’un resmi sosyal medya hesaplarından teşekkür ederken, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da yaptığı yazılı açıklama ile Milli Futbolcuya teşekkürlerini iletti.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Bizi biz yapan hasletlerin başında dayanışma duygusu gelir. Ülkemiz bu ruhla, hiç kimseyi sahipsiz bırakmadan bu günleri de aşacaktır. Biz Kızılay olarak 150 bin aileye gıda desteğinde bulunma kararı almıştık. Merih kardeşimin desteği ile bu 152 bin aileye yükseldi. Bu davranışın imkanı olan herkese örnek olmasını diliyorum” dedi.

DİĞER HABERLER
İstanbul'da koronavirüs trafiği
Online ilk kabine toplantısı
AÖF ara sınavları internetten yapılacak
18 ilde 39 yerleşim yeri karantinada
Virüsü kontrol altına alabiliriz
Sofuoğlu tüm maaşını bağışladı
Sağlık çalışanları şehit sayılsın