29.03.2020  17:13
KAYNAK: 
KARAR/EGE

Muğla Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Korona virüs (COVID-19) salgını tehdidi sebebiyle alınan sağlık tedbirleri kapsamında restoran ve kafelerin kapatılması ve vatandaşların sokağa çıkmasının sınırlandırılmasıyla birlikte besin kaynağı bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor.

+
-

Tüm Dünya’da insanları tehdit eden yeni tip Koronavirüs (COVID-19) sokak hayvanlarını da olumsuz etkilemeye devam ediyor. COVID-19 salgını sebebiyle alınan sağlık tedbirleri kapsamında restoran ve kafelerin kapatılması, vatandaşların sokağa çıkmasının sınırlandırılmasıyla birlikte sokakta yaşayan sevimli can dostları da besin bulmakta zorlanıyor. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi COVID-19 virüsünün yaşattığı olumsuz durum nedeniyle ‘Siz evinizde kalın, can dostlarımız bize emanet!’ sloganıyla il genelinde sokak hayvanlarının ihtiyacına yönelik su ve mama ihtiyacını temin ediyor. Günün belirli saatlerinde hayvan popülasyonun fazla olduğu noktalara mama ve su bırakılıyor.

BAHÇE VE BOŞ ARAZİLERE MAMA VE SU BIRAKILIYOR

Çin’de başlayan ve Dünya’ya yayılan COVID-19 salgını Türkiye’de de yayılmaya devam ederken, insan odaklı önemlerini arttıran Muğla Büyükşehir Belediyesi, bunun yanı sıra sokakta yaşayan ve besin kaynağı bulmakta zorluk çeken sevimli can dostlarını da yalnız bırakmıyor. Beslenme imkânları azalan sokak hayvanlarının imdadına yetişen Büyükşehir Belediyesi, park, bahçe ve boş arazilere yüzlerce kilogram mama ve su bırakıyor. Özellikle köpek ve kedi popülasyonun fazla olduğu noktalara mama ve su bırakan Büyükşehir ekipleri, COVID-19 virüs tehlikesinin yaşandığı bu günlerde kapları her gün birkaç defa doldurarak sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmalarını engelliyor. 
 

DİĞER HABERLER
Tepki çeken taksici kovuldu
Ve tuz koktu
Van'dan bir acı haber daha
Aranan şüpheli 2 polisi bıçakladı
AK PARTİ BÜYÜMEYİ BIRAKIP KÜÇÜLMEMEYE ÇALIŞAN BİR PARTİ
Bana sorarsanız bugün ibadete açılsın
Esenyurt, Türkiye'nin imar faciasıdır