25.05.2020  11:33
SON GÜNCELLEME: 
26.05.2020  09:27
KAYNAK: 
KARAR.COM

Mustafa Yeneroğlu: AK Parti'de son yılımda çocuklarımın yüzüne utanmadan bakamıyordum

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, AK Parti'den ayrılış süreci ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların dayanılmaz boyutlara geldiğini belirten Yeneroğlu, AK Parti'de olduğu son 1 yılda çocuklarının yüzüne utanmadan bakamadığını ifade etti.

+
-

Ali Babacan'ın genel başkanlığını yaptığı DEVA Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, AK Parti ile siyaset yaptığı döneme ilişkin konuştu. Yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların kendisi için dayanılmaz boyutlara ulaştığını ifade eden Yeneroğlu, AK Parti'den çocuklarının yüzüne bakabilmek için ayrıldığını söyledi. 

"Mesele namazdan sonra dua ettiğinizde kendinizle barışık bir şekilde Allah'a yalvarabiliyor musunuz" diyen Yeneroğlu, "AK Parti'de siyaset yaparken çocuklarınızın yüzüne utanmadan bakamıyor muydunuz?" sorusuna, "Son bir yılda bakamıyordum" diye yanıt verdi. 

Gazeteci Adem Özkese'nin Youtube kanalına konuk olan Yeneroğlu, AK Parti ile yollarını ayırma nedenini anlattı. Yeneroğlu, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

"BASIN TAMAMEN ELLERİNDE"

"2016'dan şunu gördüm bir kere yurt dışında yaşıyorsunuz. İdealleştirerek bakıyorsunuz. Romantik bir bakış açısı var Türkiye'ye. Türkiye'nin gerçekleriyle hemhal değilsiniz. Meseleleri tam olarak bilmiyorsunuz. Ama Türkiye'ye geldikten sonra pratik eleştiriler, dışlanan birçok kesimle görüştüm. Azınlıklarla iletişim kurdum. Ve baktım ki bu insanların önemli bir bölümü hadlerini bilmeleri gereken toplumsal sınıflara bölünmüş. Ve bu adeta genlerine işlemiş. Biz de o gülücükler, o görünen hoş ortam gerçeği yansıtmıyor. Şimdi 2016'da bu süreçte baktım ki hukukla alakası olmayan o kadar büyük haksızlıklar yapılabiliyor ki. Elbette Sayın Erdoğan'a bunları anlatıyordum. İlk başta anlayışla karşılayabileceğini düşünüyordu. Meselelere kendi açımdan çok naif yaklaşıyordum. Ama zamanla gördüm ki toplumu kutuplaştırmaya matuf ve kendi zihin dünyasında hukuk dışında başka kategoriler var. Ben bunları düşman hukuku diye kelimelendiriyorum. Toplum da bu şekilde liderin bu yönlendirmeleri doğrultusunda, çünkü basın tamamen ellerinde. Kamu oyu nasıl isteniyorsa öyle gösteriyor, diğerleri de korkuyor zaten."

DİĞER HABERLER
Ankara'da bir dakikada banka soygunu
7 kişiye mezar olan fabrika kapatılacak
Hukuki gerekliliktir
DSÖ'nün İstanbul ofisi hızla açılacak
İlk gün AYM'ye başvuracağız
Cumhurbaşkanı Danışmanlığına 2 yeni isim
Facianın altından 'muska' çıktı