12.02.2020  07:19

Başkan Arı, Ankara’da temaslarda bulundu

Nevşehir için önemli projeleri takip etmeyi sürdüren Belediye Başkanı Rasim Arı, Ankara’da bazı temaslarda bulundu

+
-

Belediye Başkanı Rasim Arı, Ankara’daki programları çerçevesinde ilk olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü görevine atanan Burhan Ersoy’u ziyaret etti.

Ersoy’a yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Arı, ziyaretin ardından Nevşehirlilere restorasyon çalışmaları süren Kurşunlu Camii’nin Ramazan ayında yeniden ibadete açılacağı müjdesini verdi.

Arı, daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Nevşehir Belediyesi’nin çeşitli projelerine ilişkin temaslarda bulundu.

Başkan Arı’nın bir sonraki durağı ise Gençlik ve Spor Bakanlığı oldu. Belediye Başkanlığı görevi öncesinde uzun yıllar görev yaptığı bakanlıkta Bakan Yardımcısı Sinan Aksu ve Rehberlik ve Denetim Başkanı Hasan Davulcu ile bir araya gelen Arı, Nevşehir’de gerçekleştirilecek olan spor yatırımları ve gençlik projelerine ilişkin istişarelerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ziyaretine ilişkin Nevşehir’e önemli müjdeleri olacağını kaydeden Arı, bu müjdeleri ilerleyen günlerde paylaşacağını aktardı.

Arı’nın başkent Ankara’daki son durağı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi oldu. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’a konuk olarak bir süre baş başa görüşen Arı, Nevşehir için büyük öneme sahip çeşitli projelere ilişkin fikir alış verişinde bulundu.

Ankara’daki temaslarının ardından Nevşehir’e dönen Belediye Başkanı Rasim Arı, “Şehrimiz için yerelde tüm gücümüzle çalışırken Ankara bağlantılarımız ile de şehrimize müjdeler vermeye devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde şehrimize turizm yatırımlarından altyapıya, ulaşımdan kültür ve sanat etkinliklerine, spor yatırımlarından kadın ve gençlik projelerine birçok önemli müjdelerimiz olacak. ” dedi.

NEVŞEHİR/İHA


(FOTOĞRAF)
GÜNÜN VİDEOSU

İsrail cenazeye bile zulmetti

İsrail askerlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi''nde şehit ettikleri Filistinlinin naaşına yaptıkları zulüm kameralara yansıdı. Görüntülerde, buldozer kullanan İsrail askeri, Filistinli şehidin naaşını almaya çalışırken cesedi parçalayıp ardından sürüklüyor

DİĞER HABERLER
Korkulan olmadı
Alev Alatlı'yı ziyaret etti
İdlib şehidine veda
Tüm araç ve eşya girişleri de durduruldu
3 kız günlerdir kayıp
"Fesatçılara fırsat vermeyeceğiz"
Berna Laçin'in oyunu iptal edildi