05.04.2020  08:29
SON GÜNCELLEME: 
05.04.2020  08:44
KAYNAK: 
NEW YORK/AA

New York'ta tıp öğrencileri erken mezun edilecek

New York Valisi Andrew Cuomo, eyalette koronavirüs salgınıyla daha etkin mücadele edebilmek için son sınıfta olan tıp öğrencilerinin erken mezun olması ve hemen göreve başlamaları için bir kararname imzalayacağını açıkladı. Cuomo, son 24 saatte eyalette koronavirüs nedeniyle 630 kişinin hayatını kaybettiğini ve böylece toplam ölü sayısının 3 bin 565'e yükseldiğini duyurmuştu.

+
-

New York Valisi Andrew Cuomo, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD'de koronavirüs salgınının merkezi haline gelen New York eyaletindeki mücadeleye katkı sağlayacak bir adım atacaklarını belirtti.

"NEW YORK'UN YARDIM İHTİYACI VAR"

Cuomo, "Bu bahar mezuniyet aşamasında olan tıp öğrencilerinin hemen (mezun sayılıp) göreve başlamasına olanak verecek bir kararnameyi imzalayacağım. Bugünler olağanüstü zamanlar ve New York'un yardıma ihtiyacı var." ifadelerini kullandı.

Buna göre Cuomo'nun söz konusu kararnameyi imzalamasının ardından eyaletteki 17 tıp fakültesinden mezun olmaya hazırlanan öğrencilerin erken mezun edilerek koronavirüsle mücadeleye katılmaları bekleniyor.

NE OLMUŞTU?

Dün salgınla ilgili düzenlediği basın toplantısında eyaletteki son durumu aktaran Cuomo, son 24 saatte eyalette koronavirüs nedeniyle 630 kişinin hayatını kaybettiğini ve böylelikle eyalette salgından ölen kişi sayısının 3 bin 565'e yükseldiğini bildirmişti.

DİĞER HABERLER
Bu kez Herekol darbesi!
Takı töreni ve tebrikleşme yasak
Hiçbir can güvenliği yok
Bagaja izin yok
Asıl 'itiraf' bu
Bitlis'te 3 terörist etkisiz hale getirildi
Adana'da silahlı kavgada 2 kişi yaralandı