04.07.2020  18:02
KAYNAK: 
KARAR.COM

Nurcan kandırıldığını öğreniyor! (Kalk Gidelim 109. yeni bölüm fragmanı ve özeti)

Başrollerinde Erkan Sever, Ayça Varlıer, Ufuk Özkan, Mehtap Bayri'nin yer aldığı Kalk Gidelim, corona virüs (koronavirüs) arasının ardından tüm hızıyla devam ediyor. Güncel diziler sezon finali yaparak yaz arasına girerken, TRT 1'in Kalk Gidelim dizisi yaz aylarında 109. yeni bölümüyle devam ediyor. İşte detaylar...

+
-

'Kalk Gidelim 109. bölüm ne zaman saat kaçta?', 'Kalk Gidelim son bölüm neler oldu ve yeni bölüm neler olacak?' sorularının yanıtlarına sayfamızda yer verdik. Güçlü kadrosuyla ilgiyle takip edilen Kalk Gidelim, 109. yeni bölümüyle bu akşam diziseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Yayınlanan 109. bölüm fragmanına göre; Mustafa Ali'nin bıraktığı notu fark eden Nurcan, kocasının ortalarda olmamasının planlı bir durum olduğunu anlar. İşte 'Kalk Gidelim izle' bilgileri...

109. BÖLÜM 1. FRAGMAN

109. BÖLÜM NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

TRT 1'in sevilen dizisinin 109. bölümü, 4 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 20.00'de TRT 1'de yayınlanacak.

KALK GİDELİM SON BÖLÜM İZLE

Ekranların uzun soluklu dizisinin tüm bölümlerini BURAYA tıklayarak izleyebilirsiniz.

YENİ BÖLÜM NELER OLACAK?

Kalk Gidelim'in 109. bölümünde; Badegül'ün köyü terk etmesinin Halim tarafında büyük bir üzüntüye dönüşmesi beklenirken, durum hiç de öyle olmaz. Halim eskisinden daha neşelidir. Kısa süre sonra Samim'in de olaya dahil olmasıyla bu terk edişin kurgulanmış bir oyun olduğu ortaya çıkacaktır. Peki ama nedir bu oyun?
 
Mustafa Ali'nin bıraktığı notu fark eden Nurcan, kocasının ortalarda olmamasının planlı bir durum olduğunu anlar. Mumu'nun girdiği bunalım tahminlerden daha büyüktür. Seyfettin ile Nurcan, Mustafa Ali'nin peşine düşerler. Ancak bu iz sürme işi kolay olmayacaktır. Çünkü Mustafa Ali, gönüllü orman işçisi olarak, boğaz tokluğuna ormanda çalışmaya başlamıştır. Üstelik yıllardır patron olarak çalışmış olan Mumu'un elleri bu işe hiç de yatkın değildir.
 
Badegül'ün köyü terk ettiğini anlayan Sevda ve Meryem beyinlerinden vurulmuşa döner. Meryem, kendi canından bile çok sevdiği yeğeninin köyden gitmesini hazmedemezken, Sevda da oğlunun terk edilmiş olmasından dolayı son derece üzgündür. Üstelik Halim, o kadar rahat davranmaktadır ki bu durum Sevda’yı daha da fazla endişelendirmektedir.
 
Şakir, Ercan'a kaptırdığı paralar yüzünden banka kredisi kullanmak üzere Muğla’ya gidince Dudu da Şakir'in peşine düşer. Şakir’ in bankada beklediği sırada Dudu'nun merak edilen sırrı ortaya çıkar. Üstelik buna Samim şahit olmuştur.
 
Erkekler grubu, Halim'i teselli etmek için erkek erkeğe efkar dağıtmaya gideceklerini söylerler. Ne var ki Halim'in ahırda yaptığı şakadan huylanan Meryem, Sevda'yı da kuşkulandırır. Gizlice seyrettikleri bu toplantıda erkeklerin göbek atıp erik dalı oynadıklarını görürler.

SON BÖLÜM NELER OLDU?

Kalk Gidelim'in 108. bölümünde; Kırk günlük hasretin üzerine bir gece de hastanede kalan Seyfettin, nihayet evine dönmüş ve içmesi gereken bir sürü ilaca, uyması gereken sıkı bir diyete rağmen evinde uyanmanın mutluluğuyla yeni güne başlamıştır.
 
Ancak Seyfettin'in canını sıkan bir durum olacaktır… Dudu’nun herkesten sakladığı bir sır! Seyfettin, Dudu'yu biriyle telefonda gizli bir şekilde konuşurken duyar ve durumdan kuşkulanır. Dudu'nun kiminle konuştuğunu, kiminle buluşacağını çözmesi için Samim'i görevlendirir.

Dudu'yu takibe alan Samim; kızın tanıdık biriyle bir araya geldiğini görür ve günahını aldığını düşünerek takibi bırakır. Seyfettin'e de "Merak edilecek bir şey olmadığını" söyler. Ancak Samim'in gözünden kaçan küçük bir ayrıntı vardır. İlerisi için büyük bir olaya dönüşebilecek bir ayrıntı...
 
İkinci defa batan Mustafa Ali kimsenin tahmin etmediği kadar büyük bir travma yaşamaktadır. Nurcan, Mustafa Ali’nin ortalarda olmadığını fark eder ve Seyfettin'den yardım ister. 'Mumu'sunu aramak için köyde gezen Nurcan, Meryem'e denk gelir. Meryem ise Sadık ile beraber, sahte raporun failini araştırmaktadır. Aralarında kavga çıkar ve Nurcan meseleyi öğrenir. Meryem’e raporun nasıl değiştirilmiş olabileceğine dair akıl verir. Meryem, ona inanmaz ve gerilim artar. Seyfettin de Mustafa Ali'yi ararken, bu gerilimin ortasına düşer. Üstelik işe Sevda da dahil olmuştur. Meryem ve Nurcan arasında başlayan kavga, Seyfettinve Sevda arasında bir yangına dönüşür. Ortalık iyice karışır!

109. BÖLÜM 2. FRAGMAN

KALK GİDELİM KONUSU NE?

Ailesini geride bırakıp İstanbul'a giden Mustafa Ali'nin yıllar sonra iflas ederek zenginlik düşkünü karısı ve lüks içinde büyümüş çocuklarıyla tekrar köyüne dönüşünü konu alıyor.

Kalk Gidelim yıllar evvel doğduğu topraklardan, geleneklerimizle büyüdüğü ailesinin yanından İstanbul'a yerleşmiş ve özünü unutmuş, biraz da yozlaşmış bir adamın, yıllar sonra İstanbul'da kurduğu kendi ailesiyle beraber tekrar baba ocağına ve özüne dönme serüvenini konu almaktadır. İstanbul'da tanışıp evlendiği karısı ve şimdi yirmili yaşlarda olan çocukları, kahramanımızın büyüdüğü ve yetiştiği ortamdan tamamen uzaktır. Kendisi de aradan geçen yaklaşık yirmi beş senede, ailesini, geleneklerini, adetlerini, yaşam tarzını ve hatta türkülerini bile unutmuştur.

İstanbul'un gündelik hayatının telaşında anne-babasından öğrendiklerini çocuklarına öğretmemiştir. Bu aslında ülkemizde yaşanmış ve yaşanmakta olan göç hikayelerinden yalnızca biridir. Mustafa Ali'nin hikayesini ilginç kılan ise yirmi beş yıl sonra yaşadığı yerlere, birlikte büyüdüğü insanlara ve doğaya mecburen de olsa geri dönmesidir.

Aslında gerçek şudur ki; hayat, köylünün olduğu yerdedir. Köylü, yaşamını, toprağı işlediği elleriyle ve alın teriyle idame ettirir. Zamanla köydeki yaşam, köylülerin dayanıklı ve kanaatkar yapıları bizim 'İstanbullu' aileye de geçecek, güzel günlerde olduğu gibi kötü günlerde de bir arada olmayı öğrenecekler, aile bağlarının aslında ne kadar önemli olduğunu anlayacaklardır.

KALK GİDELİM OYUNCULARI KİMLER?

Yapımcılığını Staff Film'in gerçekleştirdiği, senaryosunu Baykut Badem, Güliz Kucur, Hazan Toma ve Oktay Berber'in yazdığı, yönetmenliğini Hatice Memiş, Özgür Pak, Erkan Nurhan ve Yahya Samancı'nın üstlendiği Kalk Gidelim'in oyuncu kadrosunda; Erkan Sever (Mustafa Ali Dal), Ayça Varlıer (Nurcan Dal), Ufuk Özkan (Seyfettin Dal), Mehtap Bayri (Sevda Dal), Beyazıt Gülercan (Hacı Hüseyin Dal), Aslı Omağ (Meryem Kütük), Hayrettin Karaoğuz (Ercan), Tuğçe Karabayır (Ahsen Ağzade Dal), Yıldız Kültür (Mümine Dal), Gülderen Güler (Behice), Nilay Deniz (Nehir), Sinan Albayrak (Ali Demir), Cem Belevi (Sinan), Kerem Kupacı (Halil Kalkar), Emin Gürsoy (Sefer Zeytin), Kerim Yağcı (Kahya Bodur Sadık), Füsun Kostak (Nuriye Dal Kalkar), Andrey Polyanin Stan (Veli), Can Kıran (Samim Dal), Onur Seyit Yaran (Canberk Dal), Alper Saylık (Şakir), Sena Çakır (Dudu), İlayda Aydın (Badegül), Erdi Ünver (Bayram), Bengi Ceren Uluğ (Cennet), Ferhat Yılmaz, Zeynep Irgat, Nalan Okçuoğlu, Alican Okumuş, Ece Aydemir, Pelin Şahin gibi isimler yer alıyor.

KALK GİDELİM NEREDE ÇEKİLİYOR?

3. sezonuyla ekranlara gelen Kalk Gidelim'in çekimleri Muğla'nın Saburhane ve Yeşilyurt mahallelerinde gerçekleştirilmektedir.

DİĞER HABERLER
Trump ve Macron, Doğu Akdeniz gerilimi görüştü
Yaşadığı dehşeti anlattı
Bunlar yeni ataklar değil!
Yerel önlemin tam zamanı
'E-5 üniversiteleri' doğdu
Üyev amcası göğsüne 'kama' sapladı
Şüpheli tutuklandı