01.04.2020  18:17
SON GÜNCELLEME: 
01.04.2020  18:36
KAYNAK: 
KARAR

Ömer Çelik'ten 'yardım kolisi' eleştirilerine cevap: Siyasi hastalık üretmeye ara vermiyorlar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İspanya ve İtalya'ya gönderilen yardım kolilerinin üzerinde Cumhurbaşkanlığı Forsu olmasının eleştirilmesi üzerine, "Yardım kolilerinin üzerinde Cumhurbaşkanlığı Forsu ile beraber olan bayrağımızı görmemekte ısrar etmek, maalesef siyasi hastalık üretmeye bugünlerde bile ara vermemenin bir neticesidir" dedi.

+
-

Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki fabrika ve dikimevlerinde üretilen maske, tulum ve dezenfektanlar, askeri kargo uçağı ile İspanya ve İtalya'ya gönderildi. Kargo paketlerinin üzerine Mevlana'nın sözleri ile 'İspanyol ve İtalyan halkına sevgilerle' notu yazıldı. Kolilerinin üstünde Türkiye Cumhuriyeti yerine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yazması sosyal medyada eleştirilere neden olurken, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten söz konusu duruma ilişkin açıklama geldi.

"SİYASİ HASTALIK NETİCESİDİR"

Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı' milletimizi ve devletimizi temsil etmektedir. Bu hem insanlığın mücadelesine katkıdır, hem de bizim ulusal mücadelemizin tamamlayıcısıdır. Yardım kolilerinin üzerinde Cumhurbaşkanlığı Forsu ile beraber olan bayrağımızı görmemekte ısrar etmek, maalesef siyasi hastalık üretmeye bugünlerde bile ara vermemenin bir neticesidir" dedi. 

 

DİĞER HABERLER
Valilikten Grup Yorum konseri açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Siirt şehitleri için başsağlığı
34 kente seferler 4 Haziran'da
Bu yıl da bitmezse sokağa çıkamam
6 ilde acele kamulaştırma kararı
Salgınla mücadele bitmedi, rehavete kapılmayın
Hile yapmaya niyetliler