Back To Top
Sağlık-Sen delege seçimleri iptal edildi

Sağlık-Sen delege seçimleri iptal edildi

Sağlık-Sen delege seçimleri iptal edildi
- A +

Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Bilal İnanlı, delege seçimlerine müdahale ettiği gerekçesiyle Ordu İl Sağlık Müdürü Ergun Yanmaz hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı

İnanlı, delege seçimlerini iptal ettiklerini de açıkladı.

İnanlı, yaptığı açıklamada, delege seçimlerini geçen Cumartesi başlattıklarını ancak seçimlerde İl Sağlık Müdürünün müdahale ve baskısının delil ve şahitlerle tespit edildiğini belirtti. İnanlı, “Söz konusu müdahale 4688 sayılı Sendikalar Kanunu’na açıkça aykırıdır. Anayasal bir hak olan vatandaşların seçme ve seçilme hakkına açıkça müdahaledir. Sendika Genel Merkezimiz bu durumdan haberdar edilmiştir. Genel Merkezimiz suç duyurusunda bulunduğumuz seçimleri iptal etmiştir. İl Sağlık Müdürü ne yazık ki, Ordu Şubemiz üzerinde açık bir vesayet kurmak istemiştir. Savcılığa ilgili delil ve şahit beyanları sunulmuştur” dedi.

Ordu Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

ORDU/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN