ÖSYM giriş: e-YDS 2020 İngilizce sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

e-YDS 2020/11 İngilizce sınav giriş belgeleri yayınlandı. Adaylar ÖSYM giriş ekranına T.C. kimlik ve aday şifreleriyle birlikte giriş yaparak sınav giriş belgesine ulaşacak. Peki e-YDS 2020 İngilizce sınavı giriş belgesi nasıl alınır? İşte detaylar…

ÖSYM giriş: e-YDS 2020 İngilizce sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

17 Ekim 2020’de yapılacak e-YDS 2020/11 İngilizce sınav giriş belgesinin erişime açılmasıyla birlikte, ‘e-YDS 2020 sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?’ sorusunun yanıtı da paylaşıldı. ÖSYM’nin sayfasından aday işlemleri bölümüne giriş yaptıktan sonra ‘sınav belgeleri’ bölümünden yazıcı ile sınav giriş belgeleri çıkartılabiliyor…

E-YDS İNGİLİZCE SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Öğrenciler, sınava girecekleri yer bilgisini belli eden Sınava Giriş Belgesine Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) https://ais.osym.gov.tr internet sitesinden 15 Ekim 2020'de saat 14.00 itibarıyla T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile birlikte erişebilir.

E-YDS İNGİLİZCE SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYIN

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğrencilere sonuç belgesi gönderilmeyecek. e-YDS sınavına girenler, sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifreleri ile birlikte ÖSYM’nin resmî internet sitesinden öğrenecek. İnternet sitesinden paylaşılan sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmünde sayılacak. İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının öğrencilere ait sonuç bilgilerini, ÖSYM’den edinecekleri kurum şifreleri ile internet üzerinden ftp yoluyla edinmeleri sağlanır.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olanların, daha evvel aldıkları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre tekrardan düzenlenmez fakat, bu durumdaki öğrenciler (T.C. Kimlik Numarası ya da Y.U. Numarası değişen adaylar), yeni kimlik numaraları ile ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi ve ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden daha evvel aldıkları sınav/yerleştirme sonuçlarına erişebilecek. 

ÖSYM, öğrencilere yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak için ‘Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi’ işlemini hizmete sundu. Bu hedefle kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir ‘Sonuç Belgesi Kontrol Kodu’ basılıyor. Bu işleme https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından erişiliyor.

eyds.jpg

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

17 Ekim 2020’de yapılacak olan e-YDS 2020/11 İngilizce için adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN