29.02.2020  09:45
KAYNAK: 
İSTANBUL/DHA

Pazarkule'de bekleyiş sürüyor: Yüzlerce göçmen havadan görüntülendi

33 şehit verdiğimiz İdlib saldırısının ardından Türkiye, Suriyeli mültecilerin kara ya da deniz yoluyla Avrupa'ya geçişlerini durdurmama kararı aldığını duyurdu. Kararın açıklanmasının ardından Avrupa’ya geçmek isteyen mülteciler sınırlara doğru akın etmeye başladı. Edirne'de Pazarkule Sınır Kapısı önünde bekleyen yüzlerce göçmen havadan görüntülendi.

+
-

Suriye'nin İdlib kentinde Esad rejimi ve destekçilerinin düzenlediği hava saldırısında 33 askerimiz şehit oldu. Hain saldırının ardından Türkiye, İdlib'den gelmesi muhtemel yeni göç dalgasının kara ve deniz yoluyla Avrupa'ya geçmesine engel olmayacağını açıkladı.

Avrupa'ya geçişin engel olmayacağı yönündeki haberler üzerine, bazı düzensiz göçmenler Yunanistan'a gitmek için Edirne, Çanakkale ve İzmir'de hareketlilik oluşturdu. Öte yandan İstanbul'da da birçok noktadan göçmenler minibüs ve taksilerle Edirne'ye gidiyor.

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Yunanistan'a geçmek için Edirne'deki Pazarkule Sınır Kapısı'na gelen yüzlerce göçmenin bekleyişi sürüyor. Göçmenler dün sabah saatlerinden beri otobüs ve minibüslerle Edirne'ye akın etti. Pazarkule Sınır Kapısı'nda bekleyenlerin sayısı her dakika artıyor.

Sınır kapısı önünde bekleyen kalabalık havadan bu sabah havadan da görüntülendi.

DİĞER HABERLER
Pazar'a kadar evde kal
Devlet içinde devlet olmanın anlamı yok
'Ankara Kuşu' gözatına alındı
Evde verimli ofis ortamı oluşturmak ipuçları
Vali Kocabıyık özür diledi
İçişleri'nden yeni koronavirüs önlemi
Hesapları bloke edilen İBB'den iptal davası