17.09.2020  11:14

PlayStation 5 fiyatları ne kadar? PlayStation 5 kaç lira? PS5 özellikleri

Sony'nin uzun zamandır beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5’in öne siparişe açılmasının ardından fiyatı ve özellikleri de belli oldu. PS5’in çıkar çıkmaz tükendiği öğrenildi. Peki PlayStation 5 fiyatları ne kadar? PlayStation 5 kaç lira? İşte PS5 özellikleri…

+
-

Sony’in beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5’in piyasaya çıkmaya hazırlandığı bildirildi. PlayStation 5’in fiyatları 16 Eylül Çarşamba gecesi belli oldu. Peki PlayStation 5 kaç lira? PlayStation 5 fiyatları ne kadar? PS5 özellikleri belli oldu…

PLAYSTATİON 5 FİYATI NE KADAR?

PlayStation 5, 499 eurodan satışa sunuldu.

PS5 ÖZELLİKLERİ 

İki farklı PlayStation 5 konsolu satışa çıkacak. Digital Edition olan sürümün en büyük farkı da disk sürücü içermemesi ve bundan dolayı yalnızca oyunları internet üzerinden indirilmesi oldu… DualSense adındaki oyun kontrolörü daha evvel de paylaşılmıştı. Şimdi konsolun gövdesiyle bir araya geldiklerinde oldukça fütüristik bir tasarıma sahip olduğu görülüyor…

Daha önce çıkarılan oyun konsollarının dışında daha çok dikey pozisyonda tasarlandığı görülen ürünün yalnızca beyaz ağırlıklı kasası olduğu dikkat çekiyor.

NE ZAMAN SATILACAK?

Sony PlayStation 5'in çıkış tarihini de açıkladı. Yapılan bildirire oyun konsolunun 12 Kasım 2020 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde, Japonya ve Avrupa ülkelerinde satışa sunulacağı öğrenildi.

PS5 TÜRKİYE’YE NE ZAMAN GELECEK?

PlayStation 5, Türkiye de dâhil olmak üzere dünyanın diğer taraflarında ise 19 Kasım’da piyasaya sürülecek.

Sony'nin PlayStation 5'in çıkış tarihi duyurmasıyla beraber Amazon'un Amerika Birleşik Devletleri portalında satışa sunulan oyun konsolunun dijital sürümünün bir gecede tükendiği bildirildi.

Bunun dışında Sony'nin çözmesi gereken bir kriz de bulunuyor. Şirketin ilk başta piyasaya sürmek istediği PS5 sayısı 15 milyon civarında bulunuyordu.

Fakat PlayStation 5'te kullanılacak Zen 2 çekirdekleri ve Navi 20 grafik birimi barındıran AMD yongalarının üretiminde sıkıntı yaşanması Sony'yi düşündürüyor.

TSMC tarafından üretilen yongaların en çok yüzde 50 verimlilik seviyesine ulaşabildiği ifade ediliyor.

Dengeli bir stok için bu verimlilik oranı yetersiz. TSMC verimliliği yükseltmemek adına yoğun bir çaba sarf ediyor fakat konsolun çıkış tarihine dek çözülemeyebilir.

Sony yaşanan problem sebebiyle ilk parti satış hedefini 11 milyona indirdi. Bu da 4 milyon seviyesinde bir kayba denk geliyor.

DİĞER HABERLER
24 Eski hakim ve savcıya müebbet talebi
Bu iyi haber inanılmaz talep var!
FETÖ'ye operasyon dalgası
Türkiye ile Yunanistan görüşmeye hazır
Türkiye'den yeni Navtex
CHP bile, AK Parti’nin bana yaptığını yapmadı
Diplomasi fırsatını değerlendirelim