04.08.2020  13:52
SON GÜNCELLEME: 
05.08.2020  03:41
KAYNAK: 
KARAR.COM

Prof. Dr. Görür'den Malatya'daki depremin ardından dikkat çeken uyarı

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Naci Görür, Malatya'da meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı açıklamada "DAF'ın uyandığını söylemiştik. Bu depremle, şimdi Çelikhan-Erkenek arası daha sıkıntılı hale geldi" uyarısında bulundu.

+
-

Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 12:37'de 5,2 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından, Bingöl ve Elazığ depremlerini nokta atışıyla bilen Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür önemli uyarılarda bulundu. Prof. Dr. Görür, depremin Doğu Anadolu Fayı (DAF) üzerinde gerçekleştiğini ve Çelikhan-Erkenek arasında büyük bir deprem beklediğini vurguladı.

Prof. Dr. Görür, Twitter hesabından açıklama yaparak şunları kaydetti:

* Arkadaşlar merhaba, Malatya-Pütürge/Tepehan’da 5’in üzerinde bir deprem oldu. Hatırlarsanız, Elazığ depreminden sonra DAF’ın uyandığını, bundan sonra depremleri Kuzeydoğudan güney batıya doğru taşıyabileceğini öngörmüş ve Çelikhan-Erkenek ve Erkenek-K. Maraş arasına dikkat çekmiştik.

* Bu depremle DAF’daki kırılma Çelikhan-Erkenek sınırına dayandı. Bu deprem DAF üzerinde ve Bitlis süturuna yakın. Şimdi Çelikhan-Erkenek arası daha sıkıntılı hale geldi.  Burada dikkatli olunmalı ve önlem alınmalıdır. Zamanı bilmiyoruz. Şekil de gönderiyorum. İyi günler

* Deprem yerine ve Çelikhana dikkat ediniz.

 

DİĞER HABERLER
Foça İlçe Jandarma Komutanı FETÖ'den tutuklandı
Antalya'da otelde 9 bin şişe sahte içki yakalandı
Dikkat! Sağanak geliyor
CHP'li vekilin aracına taşlı saldırı
Dağlık alanda kaybolan gençleri AFAD kurtardı
Mesut Yılmaz'ın durumu ağır
Hoşuma gitti, hepsini bir fotoğrafta gördüm