04.04.2020  02:09
SON GÜNCELLEME: 
04.04.2020  03:17

Prof. Taşcıoğlu'nun adı Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu'nun adının Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne verileceğini duyurdu.

+
-

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "Geçtiğimiz günlerde Covid-19 hastalığından kaybettiğimiz Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu hocamızın adını Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanemize vereceğimizi yani bundan böyle bu hastanenin artık hocamızın adıyla bir şehir hastanesi olarak Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi olarak anılacaktır. Cemil hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Eşine, tüm ailesine sabırlar diliyorum. Bu salgında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarıma da Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum" dedi.

TAŞCIOĞLU'NUN OĞLUNDAN TEŞEKKÜR MESAJI

Prof.Dr. Cemil Tascioglu'nun Onur Taşcıoğlu, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Koca'ya teşekkür etti. Taşcıoğlu, "Babam Prof.Dr. Cemil Tascioglu’na hakettiği değeri verdiğiniz , adini sonsuza kadar yaşattığınız , üzüntümüzü bir nebze de olsa azalttığınız , bizi gururlandırdığınız için teşekkür ederim." dedi.

ERDOĞAN'DAN TAŞCIOĞLU'NUN OĞLUNA CEVAP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sevgili Onur... Kıymetli babanız Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu hocamız bugün gurur duyduğumuz, inşallah gelecekte de gurur duyacağımız tüm hekimlerimize, tüm sağlık çalışanlarımıza ilham kaynağı olacak. Hatırası hep yaşayacak. Mekanı cennet olsun..." ifadelerini kullandı.
 

DİĞER HABERLER
İsrail havayolları 13 yıl sonra İstanbul'da
İBB daha fazla yardım talebi toplayamayacak
Cihat Yaycı mesajı
Erdoğan'a şiirli gönderme
GSM operatörleri birbirlerini suçladı
Çocuklarımın yüzüne utanmadan bakamıyordum
Peşkeşe göz yummayacağız