Back To Top
Prof. Dr. Ali Erbaş: Şeker diye bir bayram yok, kullanmaktan vazgeçin

Prof. Dr. Ali Erbaş: Şeker diye bir bayram yok, kullanmaktan vazgeçin

 - Son Güncelleme: 06.06.2019 Perşembe 16:56
Prof. Dr. Ali Erbaş: Şeker diye bir bayram yok, kullanmaktan vazgeçin
- A +

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Twitter'dan yaptığı 'şeker' çıkışı, sosyal medyada tartışma yarattı. 'Şeker Bayramı' kullanımının yanlış olduğunu belirten Erbaş "Şeker bayramı diye bir bayram yok, bu Ramazan Bayramı'dır. Bu ramazanın kutsiyetine biraz hafiflik getiriyor. Bu şekilde kullananlar bundan vazgeçsinler" diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Şeker Bayramı' kullanımının yanlış olduğunu söylemesi üzerine, her yıl gündeme gelen 'Ramazan Bayramı mı yoksa Şeker Bayramı mı' tartışması bir kez daha alevlendi.

Prof. Dr. Erbaş "Şeker bayramı diye bir bayram yok, bu Ramazan Bayramı'dır. Çocuklara şeker verildiği için bayramın adı şeker bayramı olmaz. Bu bir ibadettir. Bu ramazanın kutsiyetine biraz hafiflik getiriyor. Bu şekilde kullananlar bundan vazgeçsinler" ifadelerini kullandı.

19-06/06/diyanet.jpg

Erbaş, Twitter'dan paylaştığı mesajda "Bayramı tatil olarak görmeyelim, çünkü bu bir ibadettir. Büyüklerimizi, sevdiklerimizi ziyaret edelim. Hatırı sorulmamış hiçbir hasta, gönlü alınmamış hiçbir yaşlı bırakmayalım. Yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümleriyle bayramımıza bir kat daha anlam katalım" diye yazdı.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN