Back To Top
Rize’de ’Muhlama Yarışması’

Rize’de ’Muhlama Yarışması’

 - Son Güncelleme: 16.04.2019 Salı 19:44
Rize’de ’Muhlama Yarışması’
- A +

Rize’de "Turizm Haftası" kapsamında "Muhlama Yarışması" düzenlendi

Muhlamasıyla ünlü Andon olarak bilinen Küçükçayır köyünde muhlama yarışması düzenlendi. Yarışmada Andonlu olma şartı konulunca sadece 3 kişi yarışmaya katıldı. 3 kişinin kıran kırana yarıştığı muhlama yarışmasında Şemsettin Manevracı birinci oldu.

Rize’nin önemli değerli ürünlerinden birinin muhlama olduğunu ve Valilik görevine başladığı günden itibaren her gün muhlama yediğini dile getiren Rize Valisi Kemal Çeber, “Şehirleri yaşatan, var eden oraların simgeleridir. Muhlama önemli simgelerimizden. Andon köyü bunların en özelleri arasında geliyor. Muhlama Andon’da doğmuş, Karadeniz’e yayılmıştır. Bunu yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

Etkinliğe Rize Valisi Kemal Çeber’in yanı sıra RTEÜ Rektörü Hüseyin Karaman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Hocaoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Renkli görüntülere yarışmada yarışmayı izlemeye gelen katılımcılara muhlama ikram edildi.

RİZE/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN