03.04.2020  11:19
SON GÜNCELLEME: 
03.04.2020  12:38

Saadet Partisi: İstanbul'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmedi

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Türkiye'de 356 kişinin ölümüne neden olan koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul’da sokağa çıkma yasağı kararı alınması gerektiğini söyledi.

+
-

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim’den, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ve yardım tartışmalarına dair açıklamalar geldi.

İstanbul’un korona salgınının “merkez üssü” konumuna dönüştüğünü ifade eden Sevim, yardım tartışmaları ile ilgili de “Burada önemli olan yardımı kimin topladığı ya da dağıttığı değil, ne kadar insanımızın derdine deva olabildiğimizdir” dedi.

Sevim, sosyal medya hesaplarından yayınlanan açıklamasında, İstanbul'da sokağa çıkma yasağı kararının alınması gerektiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüs, ülkemizde görülmeye başlayalı 20 güne aşkın zaman geçti.Vaka ve ölüm sayımız her geçen gün artıyor. İstanbul’un, korona tehdidinden çok daha fazla etkilendiğini gözlemleyebiliyorduk. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın açıklamalarından sonra, bu bilgi de teyit edilmiş oldu.

Hastalığa yakalanan insanlarımızın yüzde 60’a yakını İstanbul’da.Yine vefat edenlerin yüzde 40’tan fazlası da İstanbul’da. Bu da gösteriyor ki, maalesef şehrimiz, bu salgının adeta merkez üssü konumunda.

TEDBİRLER SALGINI DURDURMAYA YETMİYOR

Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca başta olmak üzere, devletimizin ve milletimizin almış olduğu tedbirler bu salgını durdurmaya yetmiyor. İnsanların evde kalma çağrılarına uyabilecekleri, ekonomik ortam maalesef ortaya konamadı. İşsiz kalanlar için mi, işe gitmek zorunda kalanlar için mi üzülelim bilemiyoruz.

Öte yandan, yardım kampanyaları ve yardım çağrıları üzerinden dahi, milletçe sıkıntılı günler geçirdiğimiz bugünlerde, kavga ediliyor. İncir çekirdeğini doldurmayacak, milletimizin derdine derman olmayacak bir tartışma maalesef devam ediyor.

İstanbullunun ve 83 milyonun yarasına merhem olmak duruma olanlar, sen-ben tartışması yürütüyor. Oysa ki, esas olan milletimiz. Esas olan milletimizin sorunlarına çözüm bulabilmemiz. Burada önemli olan yardımı kimin topladığı ya da dağıttığı değil, ne kadar insanımızın derdine deva olabildiğimizdir.
Bırakalım, dileyen dilediği kanaldan yardımını ulaştırsın.

Bu tablo içerisinde, siyaset üstü olan mevcut durum içerisinde, öncelikle kısır çekişmeler, ivedilikle sonlandırılmalı. İşçisinden, işverenine; esnafından, toptancısına kadar, her kesimin evde kal çağrılarına cevap verebileceği ekonomik çalışmalar derhal yapılmalı.

İSTANBUL'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ

Ayrıca, salgının önüne geçebilmek, Aziz İstanbul’un tüm Türkiye’ye hastalık ihraç eden bir yer olmasına mani olmak maksadıyla, devlet, milletimizin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tedbirleri de alarak, şehrimizde, Bilim Kurulu’nun belirleyeceği bir süre sokağa çıkma yasağı ilan etmeli.

Bu olmayacak ise, en azından haftasonları, kimsenin işe gitmek zorunda kalmaması adına bir sokağa çıkma yasağı kararı alınmalı.

Allah, milletimizi her türlü musibetten muhafaza etsin!”

TÜRKİYE'NİN KORONAVİRÜS TABLOSUNDA SON DURUM

Türkiye'de son 24 saatte 79 kişi yaşamını yitirdi. Bu sayıyla birlikte koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 356'ya yükselmiş oldu. Vaka sayısı ise 2 bin 456 kişi kişi artarak 18 bin 135'e yükseldi.

 

DİĞER HABERLER
Çarptığı otomobilin sürücüsü ölen ambulans şoförü adliyede
Başkentgaz'ın TÜRGEV bağışı haberlerine engelleme
Vali Yerlikaya, iş yerine bisikletle geldi
Diyanet'ten Barış Çakan'ın ailesine taziye ziyareti
İstanbul'da silah imalathanesine baskın
4 bin 562 personel Akar'ın onayıyla ihraç edildi
Yeni hükümet sistemi sorunlar arasında