Bu 3 Basit Gıda Ürünü Mide Ekşimesini Azaltmaya Yardımcı Olur! İşte Mide Ekşimesine İyi Gelen O Besinler

Bu 3 Basit Gıda Ürünü Mide Ekşimesini Azaltmaya Yardımcı Olur! İşte Mide Ekşimesine İyi Gelen O Besinler

Hepimiz zaman zaman bunu yaşıyoruz: mide ekşimesi. Yemek borusu ve midedeki bu hoş olmayan yanma hissi, çok fazla ağrı ve rahatsızlığa neden olabilir. Mide ekşimesini azaltmaya veya önlemeye yardımcı olabilecek birçok farklı şey vardır, ancak bunun ne zaman olacağını asla bilemezsiniz ve her zaman elinizin altında doğru ürünler olmayabilir. Neyse ki, yardımcı olabilecek üç gıda ürünü var ve bunları zaten evde bir mutfak dolabında bekletmiş olabilirsiniz.

Bu üç gıda ürünlerinden birini yemenin midenizdeki ve yemek borunuzdaki yanma hissini azaltmaya yardımcı olduğu biliniyor.

MİDE EKŞİMESİ NEDENLERİ

Mide ekşimesi özellikle ağır bir yemek yedikten sonra ortaya çıkar. Bunun nedeni, yemek yedikten sonra midenizdeki basıncın artmasıdır. Fazla havadan kurtulmak için mide ve yemek borusunun sfinkter benzeri kası bu noktada açılır. Bu kas (alt yemek borusu sfinkteri) açıldığında, mide asidinin de çıkma olasılığı yüksektir. Haftada ikiden fazla mide ekşimesi yaşayan kişilerde muhtemelen ortalamadan daha sık açık olan bir sfinkter vardır. Bu, yağlı veya baharatlı yiyecekler, aşırı kilolu olma, hamilelik, alkol, stres veya yorgunluktan kaynaklanabilir.

Hangi besinlerin mide ekşimenizi azaltmanıza yardımcı olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

1.jpg

MİDE EKŞİMESİNİ AZALTAN BESİNLER

Birdenbire mide ekşimesi mi yaşıyorsunuz ve ağrıyı hafifletmek için elinizde uygun ilaç yok mu? Aşağıdaki ürünlerden birine sahip olup olmadığınızı görmek için mutfak dolaplarınıza bir göz atın:

turşu
çiğ yulaf ezmesi
elma sirkesi

Bu üç gıda ürünü mide ekşimenizi hafifletebilir. Turşu asidi seyreltebilir, kuru yulaf ezmesi asit reflü ağrısını azaltabilir ve küçük bir yudum elma sirkesi midenin pH değerini düşürür. Bu üç gıda ürününden birini yemenin birkaç dakika içinde rahatsızlığınızı azaltacağını fark edeceksiniz!

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN