Bu 5 İpucu İle Ağız Kokusunu Önleyebilirsiniz

Bu 5 İpucu İle Ağız Kokusunu Önleyebilirsiniz

Kişilerin günlük yaşamını olumsuz yönde etkileyen, rahatsızlık verici sağlık sorunlarından biri kötü ağız kokusudur. Bireyler için utanç verici hatta bazen kaygıya neden olabilen bir sorundur. Peki ağız kokusunu nasıl önleyebilirsiniz?

Birinin ağzından kötü bir koku geldiğinde, onunla yakın mesafeden konuşmak o kadar da eğlenceli değil. Ama ya kötü nefesi olan sizseniz? Diğer insanlar sizinle konuşmak için size yaklaşmaktan hoşlanmayacaktır. Taze kokmak istiyorsanız iyi ağız hijyeni önemlidir, ancak kokan nefesi önlemenin başka yolları da vardır. Nefesiniz hakkında bilinçli hissetmek istemiyorsanız bu beş ipucunu deneyin.

Bu 5 ipucu ağız kokusunu önlemenize yardımcı olabilir.

6001a6d85542831d84087732.webp

1. TEMİZ DİL

Birçok insan dişlerini günde iki kez fırçalar, ancak çoğu insan dişlerini fırçalarken dilini fırçalamayı unutur. Ve işte tam da bu noktada yanlış gidiyor. Ağız kokunuz varsa, bunun çoğu dilinizdeki kalıntılardan kaynaklanır. Dilinizi yumuşak bir diş fırçası ile arkadan öne doğru hareket ettirerek yavaşça ovarak temizleyin. Bu, umarım zaten oldukça fark yaratacaktır.

kapak-085347.webp

2. DAHA AZ ŞEKER YİYİN

Bu, çoğu insanın muhtemelen hoşlanmayacağı bir ipucu. Çok fazla şeker yemek nefesinizin kokmasına neden olabilir. Şeker, ağzınızdaki bakterilerin fermente olmasına neden olur ve bu da bazı kötü kokulara neden olabilir. Ağız kokusuna sakız çiğnemek için başvurduğunuz çözümlerden biri mi? O zaman şekersiz bir sakız türü seçtiğinizden emin olmalısınız.

59e4b1d8ae78492b7496d521.webp

3. DAHA FAZLA EKMEK YİYİN

Bu ipucu bizi çok daha mutlu ediyor! Karbonhidrat ve protein açısından düşük bir diyetiniz var mı? Bu kötü kokulara neden olabilir çünkü vücudunuzun enerji olarak karbonhidrat yerine yağ kaynağını kullanma olasılığı daha yüksektir. Bu durumda, vücudunuz yağ yakar ve bu da vücudunuzda kimyasalların birikmesine neden olur ve bu kimyasallar ağzınızdan çıkar ve bu da hoş olmayan bir kokuya neden olabilir.

shutterstock-400659769.jpg

4. YETERİNCE SU İÇİN

Bol su içmek taze bir nefese sahip olmanıza katkıda bulunabilir. Ancak daha da iyi sonuçlar için başka bir içecekle değiştirebilirsiniz. Bunun yerine çay içmeyi deneyin! Bir fincan zencefil ve limon çayı nefesiniz için harikalar yaratabilir. Ve diğer birçok şeye de iyi geliyor. Zencefil gerçek bir mucize köküdür. Mide bulantısı hissettiğinizde harikalar yaratır ve ayrıca şişkinlik, mide ve bağırsak sorunlarına karşı yardımcı olur. Ayrıca, kan basıncınızı düşürür ve çevrenizdeki herkes grip olduğunda harika olan bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Zencefil, neye sebep olursa olsun, ağrıyan veya ağrıyan kaslarınız olduğunda da yardımcı olur.

5d78d60145d2a023a0d3b9ea.webp

5. BAHARATLAR

Zencefil ile aynı aileye ait olan zerdeçal, Hint mutfağının önemli bir parçası olan tatlı bir baharattır. Birçok antibakteriyel özellik içerir, bu nedenle doğal bir ağız spreyi olarak kullanılır. Yani hızlı bir şekilde taze bir nefes almak istiyorsanız zerdeçal tohumu çiğneyebilirsiniz.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN