15.09.2020  14:49
KAYNAK: 
RİZE/İHA

Salgına karşı yayla girişini demir kapı ile kapattı

Rize’nin İkizdere ilçesindeki Petran (Meşeköy) Yaylası’nın girişi, Kovid-19 salgınının yayılmaması için köy muhtarı tarafından demir kapı ile kapatıldı.

+
-

Meşeköy Muhtarı Ahmet Tığcı, aldığı önlem ile yaylalarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önüne geçmeye çalıştığını söyledi.

Tığcı, “Kovid-19 virüsünü engellemek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Köyüm uzak bir köy. İnsanlarımızın çoğu yaz olduğu için yaylada bulunuyor. Yaylada hastalık yok. Giden veya gideceklerin hastalık bulaştırılmaması için Garzavan yaylasına çıkan yolda kapımız vardır. Kapıyı kapatıyorum. Köyümden yani Petran’dan olmayanların Kovid-19 dolayısıyla geçici olarak yaylaya gelmesini istemiyorum. Dostlarımın arkadaşlarımın darılmasını istemem ama yapacak bir şey yok, tedbirli olmamız lazım. Bizde böyle çare bulduk. İnşallah hastalık yaylam ve köyüme bulaşmaz” dedi.

Yayla girişindeki kapıyı kapatan Muhtar Tığcı “Kovid-19 dolayısıyla geçici bir süre için Petranlı olmayan giremez” yazılı tabela asarak yaylaya gelenleri uyardı.

DİĞER HABERLER
FETÖ gitti yöntemleri kaldı
Öldüren botoks!
İstanbul sallandı
İstanbul'da korkutan zelzele! İşte son depremler listesi
Bir tıkla mahallenizdeki deprem riskini öğrenin
Büyük İstanbul depremi kaç şiddetinde olacak?
İstanbul'da servislere yüzde 11,5 zam