10.03.2020  17:22
SON GÜNCELLEME: 
06.07.2020  19:48
KAYNAK: 
KARAR.COM

Salim Şen kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli?

Tartışma programlarında sıkça yer alan isimlerden biri olan hukukçu Salim Şen'in biyografisi merak ediliyor. Asker kökenli olan Salim Şen, askerlik görevi sırasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden başarıyla mezun olarak diplomasını aldı. Peki, kumpas davası olan Balyoz'da avukat olarak yer alan Salim Şen kimdir? İşte detaylar...

+
-

'Salim Şen kimdir, kaç yaşında ve nereli?' sorularının yanıtlarını sayfamızda aktardık. Televizyon kanallarında hararetli tartışmalarıyla dikkat çeken Salim Şen, sosyal medyada gündem oldu. Şen, Kara Harp Okulu'ndan mezun olduktan sonra hukuk fakültesini de bititrerek askeri mahkemelerde savcılık yaptı. 'Selim Şen kısa hayat hikayesi'nin detayları haberimizde...

SALİM ŞEN KİMDİR?

Salim Şen, 1962 yılında Ankara'da doğmuştur. Kara Harp Okulu'ndan 1983 yılında mezun olduktan sonra tahsil hayatına askerliği sırasında da devam ederek İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1992 yılında mezun olmuştur.

Salim Şen, Çeşitli Askeri Mahkeme ve Savcılıklarda Askeri Hakim ve Savcı olarak görev yaptıktan sonra 2005 yılında emekliye ayrıldı.

2005 yılından itibaren çeşitli kişi, kurum, kuruluş ve şirketlere hukuk müşavirliği ve dava avukatlığı yapmaya başlayan Şen, 'Salim Şen Hukuk Bürosu'nun da kurucusudur.

Balyoz Davası'nda avukat olarak görev aldı.

SALİM ŞEN KAÇ YAŞINDA?

1962 doğumlu olan Salim Şen, 2020 yılı itibariyle 58 yaşındadır.

DİĞER HABERLER
Trump ve Macron, Doğu Akdeniz gerilimi görüştü
Yaşadığı dehşeti anlattı
Bunlar yeni ataklar değil!
Yerel önlemin tam zamanı
'E-5 üniversiteleri' doğdu
Üyev amcası göğsüne 'kama' sapladı
Şüpheli tutuklandı