Back To Top
İşaret dili kursuna ilgi büyük

İşaret dili kursuna ilgi büyük

İşaret dili kursuna ilgi büyük
- A +

Bafra Belediyesi ve Bafra Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile açılan işaret dili kurslarına ilgi oldukça yoğun

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, çok farklı branşlarda meslek ve sanat edindirme kursları içerinde yoğun talep olan “Türk İşaret Dili kursu” açarak bu yöndeki ihtiyacı gidermeye çalıştıklarını ifade etti. Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ile birlikte işaret dili kursunu yerinde takip eden Başkan Kılıç, “İşaret dili kurslarına katılanlar hem yeni bir yetenek hem de farkındalık kazanıyorlar” dedi.

Başkan Hamit Kılıç, “Kursumuzda sözcüklerin anlam karşılıkları değil kavramların işaret dilindeki karşılıkları verilmektedir. Ellerin ve parmakların aldığı biçimler ve hareketlerin yönü anlatılarak işaret dili öğretiminde kolaylık sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca her kelime için resim ve el biçimi de ayrıca verilmekte. Bafra Belediyesi olarak paylaştığımız hayatı engellerimiz için daha yaşanır hale getirmek için projeler üretiyoruz” diye konuştu.

Bafra Belediyesinin işaret dili kursunun yanında; tiyatro, baba eğitimi, keman, gitar, piyano ve zembil gibi farklı branşlardaki kursları devam ediyor.

SAMSUN/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN