Back To Top
Samsun’da “Veri Kurtarma ve Siber Güvenlik Eğitimi”

Samsun’da “Veri Kurtarma ve Siber Güvenlik Eğitimi”

Samsun’da “Veri Kurtarma ve Siber Güvenlik Eğitimi”
- A +

SAMSUN (İHA) – Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından, “Veri Kurtarma ve Siber Güvenlik Eğitimi” düzenlendi

TSO Davut Altan Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitim seminerine, veri kurtarma ve siber güvenlik alanlarında bilgi sahibi olmak isteyen birçok firma yöneticisi katıldı. Eğitim semineri hakkında bilgi veren TSO Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Çakır, “20. yüzyılın en önemli keşfi olan internet ve dijital teknolojiler yaşamın her alanını yeniden şekillendiriyor. Tüm sektörlerdeki ekonomik ve sosyal etkileşimi değiştirmeye devam ediyor. Nesnelerin interneti, bulut teknolojisi, yapay zeka, bilgiye her yerde erişim ve hayat boyu eğitim gibi yeni kavramlar hayatımıza giriyor ve hayatımızı değiştirmeye başlıyor. İçinde bulunduğumuz çağ bambaşka bir çağ. Bu çağda üretmenin de tüketmenin de yolu dijital teknolojiden geçiyor. Ülkemizin bu değişimi bir an önce yakalayabilmesi dijital becerilere sahip nesiller ve şirketler yetiştirmek ile mümkün olacaktır. Datalarınızı güvenle koruyamadığınız bir ortamda tüm yatırımlarınız risk altına demektir. Hem yatırımınızı korumak hem de muhtemel bir veri kaybını önlemek adına bugün düzenlediğimiz eğitimde çok kıymetli bilgiler sizlerle paylaşılacaktır” dedi.

Daha sonra sunum yapan Veri Kurtarma Hizmetleri Genel Müdürü Serap Günal, katılımcılara “Veri Kurtarma ve Sibel Güvenlik” hakkında bilgi aktardı.

SAMSUN/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN