07.04.2020  10:32
SON GÜNCELLEME: 
07.04.2020  16:29

Sancaktepe'de 'salgın hastanesi' için ilk kepçe vuruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sancaktepe'de bin yataklı bir hastane yapıyoruz. Bunları süratle, şöyle 45 gün içerisinde bitireceğiz" açıklamasının ardından Sancektepe'de hummalı çalışma başladı. 'Salgın hastanesi' ile ilgili ilk kepçe vurulurken, hastanenin en kısa sürede hizmete açılması için devam eden çalışmalar kameralara da yansıdı.

+
-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sancaktepe'de bin yataklı bir hastane yapıyoruz. Bunları süratle, şöyle 45 gün içerisinde bitireceğiz" açıklamasının ardından Sancektepe'de hummalı çalışma başladı.

'Salgın hastanesi' ile ilgili ilk kepçe vurulurken, hastanenin en kısa sürede hizmete açılması için devam eden çalışmalar kameralara da yansıdı.

 İş makineleri ve kamyonların hastane yapılacak alanda çalışmaları devam ediyor.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoğun bir çalışmayla Yeşilköy Atatürk Havalimanı alanında bin yataklı bir hastanenin plan-proje çalışmasının şu anda hızla devam ettiğini, aynı şekilde Sancaktepe'de de yine bin yataklı bir hastane yaptıklarını belirterek "Bunları süratle, şöyle 45 gün içerisinde bitireceğiz ve buraları da tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız" ifadelerini kullanmıştı.

TÜRKİYE'DE SON DURUM NE?

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle toplam can kaybı sayısı 649'a, toplam vaka sayısı ise 30 bin 217'ye yükseldi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam son vaka ve ölüm sayılarını açıkladı. Son açıklanan verilere göre, Türkiye'de son 24 saatte 75 kişi daha hayatını kaybetti, 3 bin 148 de yeni vaka tespit edildi. 

Sağlık Bakanlığı'nın yine son verilerine göre toplam yapılan test sayısı 202 bin 845'i buldu.

 

DİĞER HABERLER
Belediye meclislerine de başkanlık modeli
27 Mayıs 1960'ta ne oldu? Darbe nasıl gerçekleşti?
Adnan Menderes neden idam edildi ve mezarı nerede?
Kadir Şeker'in tutukluluğuna devam
Askeri öğrenci aday tercih işlemleri 1 Haziran'da başlıyor
İşte haftalık haritalı hava durumu tahminleri
Koronavirüs kısıtlamaları ne zaman sona erecek?