Back To Top
Dicle Elektrik Şanlıurfa’da Müşteri Memnuniyeti merkezi açtı

Dicle Elektrik Şanlıurfa’da Müşteri Memnuniyeti merkezi açtı

Dicle Elektrik Şanlıurfa’da Müşteri Memnuniyeti merkezi açtı
- A +

Dicle Elektrik tarafından tüketicilerin tek bir noktadan tüm işlemlerini hızlı bir şekilde yapabildiği Şanlıurfa Müşteri Memnuniyeti Merkezini törenle hizmete girdi

Dicle Elektrik Şanlıurfa İl Müdürlüğü yerleşkesinde açılan Müşteri Memnuniyeti Merkezi’nin açılışını Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay, Dicle Elektrik Perakende Satış A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demir, Genel Müdürler Murat Karagüzel ve Avni Doğan birlikte yaptı. Çok sayıda yönetici ve çalışan katıldı.

Açılışta konuşan Atalay, çalışmalarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun ‘Tüketici hizmetleri’ ve ‘Hizmet kalitesi’ yönetmelikleri çerçevesinde sürdürdüklerini söyledi. Diyarbakır ve Mardin’den sonra üçüncü merkezin Şanlıurfa’da açıldığını belirten Atalay, bu merkezleri bölge geneline yayacaklarının altını çizerek, "Bu merkezler, bizim kontak noktamızdır. Aslında hepimiz müşterilerimizle temas noktasındayız. Hepimiz bu şirketi temsil ediyoruz. Görevimizi en iyi şekilde yapmak zorundayız” dedi.

Şikayet noktası değil, hizmet noktası

Açılışını yaptıkları merkeze gelen tüm vatandaşların buradan memnun ayrılmasının önemine de değinen Dicle Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay, verilecek hızlı ve olumlu hizmetler sayesinde buraların bir şikayet noktası değil, hizmet noktası olacağını ifade etti. Çalışanlara da seslenen Atalay, buraya gelen herkesin misafir oluğunun altını çizerek, "Misafirlerimizin buradan güler yüzlü ayrılması en büyük arzumuzdur. Gerekirse evine gitmekte sıkıntı yaşayan yaşlı, fakir insanları da biz evlerine bırakacağız. Vatandaştan alacağımız bir dua ile abat oluruz. Şanlıurfa çok daha iyisine de layıktır biliyoruz’’ şeklinde konuştu.

“Tüm hizmetlere tek noktadan ulaşılacak”

Şanlıurfa Müşteri Memnuniyeti Merkezi, 6 müşteri temsilcisi, 6 müşteri yetkilisi, 2 vezne personeli 2 hukuk personeli, 1 sorumlu, 1 yönetici olmak üzere 18 çalışanı ile hizmet verecek. Daha önce farklı birimler tarafından yürütülen işlemler bu merkez sayesinde artık tek noktadan ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek. Böylece tüketicinin, kaliteli hizmetten yararlanırken zamandan da tasarruf etmesi sağlanacak. Müşteri Memnuniyeti Merkezi’ne gelen hamile, yaşlı ve engelli tüketiciler için talep edilmesi halinde servis hizmeti de verilecek. Elektrik dağıtımına ait ödemelerin de yapıldığı merkezde, uzlaşma, hukuk, itirazlar, enerji verme-kesme, sayaç operasyonları, ilgili birimlerden talep ve şikayetlere yönelik işlemler yapılabilecek.

ŞANLIURFA/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN