Back To Top
Genç yazar ilk kitabını tanıttı

Genç yazar ilk kitabını tanıttı

Genç yazar ilk kitabını tanıttı
- A +

Şanlıurfa’da genç yazar ilk kitabı olan ‘küllerinden doğuş’ eserinin tanıtım ve imza günü programı gerçekleştirdi

Yazar Emine İşbilen ‘küllerinden doğuş’ adlı eserinin tanıtım ve imza günü programını gerçekleştirdi. Şair Nabi Kültür Merkezi’nde yapılan tanıtıma Şanlıurfalı okuyucular ilgi gösterdi. İşbilen, kendi yaşam hikayesini anlattığı kitabında, kadınların toplumsal sıkıntılarına dokunarak, mücadele ederek başarı sağlanacağı eserinde ele aldı.

“Küllerinden doğuş başlangıçtır”

Herkesin yarasına dokunacak bir kitap yazdığını belirten yazar Emine İşbilen, “Son zamanlarda kadınlarımızın içler acısı, birçok alanda medyada gündeme gelen sorunlar ortaya çıktı. Ben yıllar öncesinden bir şeyler yapmak istedim. Birçok kadının yarası içimde adeta bir volkan oluşturdu. O zamanlar bende onlardan biriydim. Bir gün kendi kendime şunu dedim. Bir gün istediğim hedefe ulaşabilirsem, kadınlar ve gençler adına mücadele edeceğime söz vermiştim. Bu sorunlarla mücadele etmek için ‘küllerinden doğuş’ kitabı aslında bir başlangıçtır. Gideceğimiz yere kadar gitmeye çalışacağız. Doğudaki kadınlarımız aslında daha dezavantajlıdır. Çoğu kadının ekonomik özgürlüğü yok, çoğu gencimizin okuma şansı yoktur. Bende bir yerlerden artık başlamak istedim. Bu kitap birkaç kişiye ulaştığında diğerlerinde sesi olacaktır. Biz hep birlikte bir şeyler yapabiliriz. Bazı şeyler oluştuğundan sonra bir anda kitap yazmaya başladım. Kalemi, kağıdı elime alarak bir ay boyunca gece gündüz demeden bu kitabı yazdım” diye konuştu.

ŞANLIURFA/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN